Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Bezpieczenstwo w maximie

VQPower
 Share

Recommended Posts

Guest Butryn

moja mama miala maxime z 96 roku i skasowala 2 drzewa nia.... kompletnie nic jej sie nie stalo. Mam gdzies fotki to postaram sie znalesc.

zaczolem ten temat bo zawsze jadac do pracy przekraczam 200km/h i sie zastanawiam co by bylo jakby mi tak guma strzelila, podejrzewam ze samochodu bym nie wyprowadzil przy takim speedzie, ale co ze mna 8) :?:

Guest elcoruso

Przy 200 km/h to raczej nie byloby już co zbierac z Maximy, o Tobie nawet nie wspominając. Ale takie przypadki z peknieta opona w czasie jazdy to przeciez niesamowita rzadkość.

Przy 200 km/h to raczej nie byloby już co zbierac z Maximy, o Tobie nawet nie wspominając. Ale takie przypadki z peknieta opona w czasie jazdy to przeciez niesamowita rzadkość.

jednakze znajac moje szczescie wszystko sie moze zdarzyc

Guest WOJTUSMAXIMUS02

jednakze znajac moje szczescie wszystko sie moze zdarzyc

Wacu zdecydowanie musisz zwolnic , hyba niechcesz swojej furki oklepac :wink:

Guest WOJTUSMAXIMUS02
no a juz nie wspomne kto sie chwalil ze lecial 250km/h 8)
a to bylo tylko raz i to na prostej i bez trefiku.....juz sie to niepowturzy :wink:

Guest KaZeLoT
zaczolem ten temat bo zawsze jadac do pracy przekraczam 200km/h i sie zastanawiam co by bylo jakby mi tak guma strzelila, podejrzewam ze samochodu bym nie wyprowadzil przy takim speedzie, ale co ze mna 8) :?:

Mlody_tczew nie opanował swojego 100NX-a przy prędkości 170km. I przeżył. Oczywiście nikomu nie radzę robić podobnych crash-testów ;-)

Maxima jak każde inne auto jest tylko urządzeniem, fakt ze wiekszym i napewno bezpieczniejszym niż te mniejsze ale przy predkości 200 km/h której zresztą w maximie sie tak nie odczuwa, niech sie coś stanie z kołem lub poślizgiem to pacierz pozostaje, jakiś krótki bo czasu niewiele.

Co innego jak ktoś wjedzie w maxime, tu szanse widze wieksze, bo to tego żelaza wiecej, ale co by nie mówić to każde zdarzenie jest inne i nieraz wydawałoby sie ze to kolizja a tam ofiary.

Bezpiecznej jazdy wszystkim...

• 3 years later...

W moj tylny zderzak niedawno wpadl koles Mazdą 6, powiem szczerze ze niewiele z tego poczulem, a mazda sie dosc niezle pokiereszowala. Takze narazie jestem zadowolony z bezpieczenstwa :)

Nie chodzi o lekkie uderzenia w tylny zderzak ( również ostatnio dostałem w ten sposób i niestety zderzak pękł ) bardziej o takie które mogą zagrozić zdrowiu lub życiu no bo przecież mówimy o bezpieczeństwie kierowcy a nie samochodu.

No to tez wplywa na bezpieczenstwo ludzi w srodku a chyba konkretnie masa samochodu, kiedys jak mialem Corolle i dostalismy podobnego strzała to z**e przez tydzien bolaly plecy i szyja.