Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Brak regulacji poziomu nawiewu


helfi
 Share

Recommended Posts

Witam, mam mały problem. na początku nie działal wcale nawiew. Wg. rad kupilem tranzystor i opornik termiczny. Wyciągnąłem plytkę z radiatora z kostki obok pedalu gazu. Wymieniliśmy z kolegą tylko opornik termiczny bo kolega ponoć przemierzył tranzystor i stwierdził zenie ma nigdzie na nim zwarcia. Po wymianie tylko bezpiecznika nadmuch działa i klima ale brak jest regulacji mocy nawiewu. Teraz pytanie - Czy kolega się pomylił i wystarczy wymienić też ten tranzystorek na nowy czy to jeszcze coś innego ?

Link to comment
Share on other sites

a nie działa Ci tylko regulacja nawiewu czy np zmiana piosenek też ,jak odtwarzasz z płyty bo może klawiature na N-Form-ie szlag trafił

Link to comment
Share on other sites

wiesz co regulacja na przycisku 2 i 5 pokazuje na wyświetlaczu ze nadmuch niby zmienia na pasku postępu. Jednak nie czuć aby wentylator mocniej dmuchał.

Link to comment
Share on other sites

Mówisz że wymieniłeś opornik termiczny tak ? A wymieniałeś może rezystor wiatraka dmuchawy ?

Link to comment
Share on other sites

nie, wymieniłem tylko opornik termiczny. Gdzie jest ten rezystor wiatraka , możesz podpowiedzieć więcej ?

Link to comment
Share on other sites

Powinien się znajdować w puszce obok pedału gazu, w tym tunelu co idzie koło prawej nogi kierowcy

 

poczytaj tutaj dokładniej : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31828-p12wp12-niedzialajacy-nawiew-klimatyzacji-2002-r/

Edited by Pilot9314
Link to comment
Share on other sites

Pilot napisłem że rezystor wymieniłem nie wymieniałem tranzystora. Ty napisałeś, że mam wymienic rezystor czy to twoje przejęzyczenie czy chodziło Ci o tranzystor który też jest na tej płytce ?

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi o tranzystor mój błąd...Te nazwy wszystkie podobne

Link to comment
Share on other sites

Powinieneś wymienić oba elementy a to nie jest tranzystor tylko tyrystor , najlepiej kupić używany i będzie wszystko ok , koszt około 100 zeta i po kłopocie , wszelkie kombinacje zabierają Ci niepotrzebnie czas i regulacja będzie działała bez zarzutu

Link to comment
Share on other sites

Jak u mnie stanęły nawiewy kupiłem opornik termiczny 10A na 140stC,zamontowałem i lipa nawiew działał na największych obrotach bez możliwości regulacji. Dopiero zmiana na 3A na 133stC przyniosła dobry efekt wszystko działa OK już od półtora roku.Nie wymieniałem żadnych innych części tylko ten opornik termiczny.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba uważać na rodzaj obudowy bezpiecznika termicznego - czasami jest metalowa i jest połączona z jednym z końców bezpiecznika i po włożeniu do radiatora robi zwarkę i wentylator dalej pracuje na maxa. Oryginalny bezpiecznik ma obudowę chyba ceramiczną i jest odizolowany.

Link to comment
Share on other sites

Panowie jednak będę potrzebował dalszej pomocy, właśnie wróciłem z garażu i wygląda to tak. Wymieniłem też tranzystor i nic się nie zmieniło, chyba orócz tego, już nie pamiętam jak dokładnie było za pierwszym razem. Teraz wygląda to tak, że nawiew działa bardzo slabo na kabinę i można go wylączyć. Natomiast nadmuch na kabinę działa tak samo jak ustawię na 1 czy na 5 kresek czyli bardzo słabiutko dmucha. Regulacja wentylatora z klimy (ten duży za chłodnicą) działa i słychać jak zwiększa obroty natomiast w kabinie już właśnie tego nie słychać. Teraz pytanie co to może być czy czasem klapki z nawiewu nie otwierają się do końca ? Czy wentylator z kabiny jest zatarty, a może jeszcze coś innego ? Jak dobrać się do wentylatora z kabiny wie ktoś może ?

Edited by helfi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...