Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z silnikiem, prosze o pomoc


Gość MagdaK11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MagdaK11

Witam

Wczoraj myłam samochód na garażu, potem chciałam przejechać i Micra (K11 1,0 16V) niechciala mi odpalić, wkońcu za 3 razem mi odpaliła i chodziła tylko na 3 cylindry, obojetnie czy benzyna i czy gaz, nie chodziła na jeden cylinder, kopciła na niebiesko niesamowicie :whistle: Przejechalam sie kawalek i puscilo, szło normalnie na 4, kopcenie sie straciło, spokoj. Po chwili znow na chwile 3 i kopcenie, 3 minuty i normalnie juz do konca. Dzis rano odpalam auto zeby do pracy zajechac i to samo, z tym ze juz normalnie nie jechała, tylko 3 cylindry. Co moze byc przyczyna? Przerwa na kablu do swiec? (sa swiezo wymienione), kopułka? Czy co gorsza uszczelka pod głowicą? Czy coś innego? Dodam ze dojechałam na garaż i w pewnym momencie jakby auto dotalo blokade, ja gaz a ono słabło.

 

Prosze o pomoc, co to moze być, będę wdzięczna.

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga kolezanko przyczyn moze byc wiele. Tak jak piszesz może to być coś z kablami lub z kopułką lub też z palcem rozdzielacza (wchodzi wilgoć i zaczyna przerywać) , albo i też świeca. To, że kopci jest to normalny objaw gdyż jest spalanie niepełne. Proponuje jak będzie przerywal, wieczorem otworzyć maskę i dodać trochę gazu i patrzeć czy nie widać na przewodach jak iskra sobie skacze lub wziąść po płynie do szyb pojemnik z rozpylaczem i popryskać na przewody i patrzeć co się będzie działo (oczywiście tą czynność zrobić jak silniczek będzie chodził na 4 garach), lub też dojść do tego na jaki tłok nie chodzi i wymienić świecę, jak i sprawdzić czy przewody są dobrze wciśniete na swiece. Jednak najlepiej jest podjechać do jakiegoś zaprzyjażnionego warsztatu i tam na 100% znajdą przyczynę no chyba ze lubisz majsterkować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wpisane w podpisie że lokalizacja to Śląsk. Jak gdzieś blisko ode mnie, to mogę zajrzeć na tą Micrę. Bo tak na odległość, to zbyt ogólny objaw.... kopułka, kabel, świeca, wtrysk - to na początek trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...