Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

navara 190KM


Gość pomarszczonyfrd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pomarszczonyfrd

witam,

długo zastanawiałem się nad napisaniem, może ktoś ma lub miał lub rozwiązał podobny problem,

otóz mam Navare 2010 ver 190KM SE i generalnie nie ma problemów z autem poza jednym,

w zakresię od ok. 2000 do 2800 obrotów czuć, że nie ciągnie, tak jakby chciało a nie mogło.

w zakresie od ok. 3000 jest znaczna różnica, słuchać turbinę i auto odjeżdża, nie zależy mi aby kręcić auto na obroty

poza tym w zakresie od 2000 do 2800 poza silnikiem słuchać dźwiek "dziurawego tłumika", raz go słychać słabiej raz mocniej.

mam navare 2007 rok sporowadzoną z Niemiec wersja prostsza ale starsze auto zachowuje się zupełnie inaczej, silnik chodzi ciszej.

odpowiedź serwisu "ten typ tak ma", testowałem różne paliwa od v-power po zwykłego diesla, zastanawiam się nad hamownią.

może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłym czy zimnym silniku? Czy może nie ma to znaczenia? Sprawdź EGR, a konkretnie samą przepustnice. Lubią padać i wywołują podobną usterkę. Zobacz też czy kierownica zmiennej geometrii turbiny pracuje w pełnym zakresie obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka usterka powstaje po rozgrzaniu z egr'u, zaworu ocv na pompie lu zawory na szynie paliwowej przy ścianie grodziowej. Spróbuj wykręcić tan zawór i zobacz czy składa się z jednej części czy z kilku..jak z jednej to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...