Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie wchodzi na obroty i kontrolka check się świeci


popowe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Auto wczoraj postawiłem w garażu jak co dzień i dziś kiedy chciałem wyjechać zauważyłem, że świeci się kontrolka check oraz auto nie wchodzi na obroty oraz przy próbie dodania gazu kopci jak dwusuw. Poprzedniego dna byłem na grzybach w lesie było błoto i kałuże po powrocie auto umyłem i wstawiłem do garażu a dziś taki zonk. Sprawdzałem przepływomierz, na wolnych obrotach na 5 pinie są 2V a przy próbie dodania gazu ( trochę wzrastają ale objaw jest jakby paliwo nie dochodziło) jest 3,5V Paliwo dochodzi powietrze też. Wężyk na turbinie do podciśnienia nie jest sparciały. Gdzie szukać zonka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem go pod komputer. Przepływomierz zmierzyłem ręcznie miernikiem tak jak doradzono mi w innym wątku.

 

Właśnie wróciłem z diagnostyki która wykazała "że zawiesił się nastawnik pompy wtryskowej"

Rozbierał to ktoś kiedyś? są z tym jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa boscha

 

nastawnik rozebrany i zmontowany nic szczególnego tam nie było. Wszystko chodzi lekko. Dziś może dostane na próbę drugi przepływomierz to się zobaczy

 

Wymiana przepływki nie pomogła. Nie mam już pomysłów co się mogło zdarzyć. Jak jest zimny to się check świeci ale pracuje normalnie, jak się choć trochę podgrzeje już kaszle kopci i nie chce wchodzić na te obroty, nie ma siły jechać. POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odstawiłem do warsztatu

Jak go na PRAWIĄ NAPISZĘ CO BYŁO . Powoli muszę się przyzwyczajać do rozstania z nim i tym forum :(

I powoli będę się żegnał z forum. Bo niestety terrano jest dla mnie za drogi a innego konkretu nissan już nie ma w swej ofercie no chyba, ze cheery ale te są już nieco leciwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No dobra, ktoś tam wykrakał żeby nie chwalić że niby auto w całości już ogarnięte.

Utknąłem na trasie z błędem silnika. Nic nie wskazywało na jakiekolwiek niedomagania silnika. Zapaliła się złośliwa lampka i auto przeszło w tryb serwisowy. Silnik wkręca się samoczynnie na 1300 obr i nie reaguje na pedał gazu. Zmieniam biegi do 3 i silnik sam się napędza ale nie wyżej niż te 1300obr

Auto odstało chwilę po odpaleniu lampka się już nie zapala ale po przejechaniu delikatnym kilkudziesięciu metrów powrót utrapienia.

Po długich testach zauważyłem prawidłowość że jeżeli pojadę przez kilkadziesiąt metrów na wyższym biegu poniżej 2000obr łapie jakiś błąd.

 

Odpięcie przepływki nie spowodowało żadnej różnicy tzn podobny objaw: jakiś czas jedzie a potem błąd.

 

Jak nie wyskoczy check engine to śmiga jak wariat i swobodnie się wkręca powyżej 3500 obr.

 

Potencjometr gazu wykluczam a więc co:

1 przepływomierz

2 wtrysk sterujący

3 nastawnik w pompie

?

 

A co radzi drogie BRAWO?

 

Dziś czeka mnie excytujący powrót do domu 130km a w poniedziałek poszukiwania obczajonego elektronika który się w to dziwne złącze podepnie.

 

Podobny objaw jak w tym temacie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/49609-calkowite-odciecie-ale-nagle/?hl=przep%C5%82ywomierz&do=findComment&comment=611666

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to gniazdo nic ciekawego nie wnosi bo nadal jest to odb I a tylko standard wtyku od odb II.

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każde auto po 2000r musi mieć OBD2  , tak przynajmniej słyszałem, że to był wymóg jakiś czy coś .

 

Nie mniej jednak nawet 14 pinowy taki jak ja mam "miga"  błędy (lub ich brak ), a wystarczy tylko zewrzeć odpowiednie piny i już w przybliżeniu wiemy co tam mu dolega ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś doczytałem że Terrano nie miało ODBII tyko ODBI a po 99r zmienili tylko standard wtyczki. I weź teraz obczaj które to piny żeby czegoś nie upalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to gniazdo mam ale 16 pinów jest. Z rozpiski ODB II widzę że jest szansa chyba tylko na protokół ISO.

Właśnie zamawiam Skaner diagnostyczny U480 Can OBD2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo dziś przyszedł tester i wieczorem zacznę szperać nim o ile sobie poradzę.


ODBII z tego co się wczytałem w opisy pinów wtyczki ma styki kilku typów komunikacji m.in. can, iso i coś tam jeszcze plus wolne piny dla producentów. I to właśnie na tych pinach widocznie producenci mogą wystawiać różne komunikaty. Być może są też wystawione styki do wybłyskania błędów za pomocą zworki. Sukces jest ukryty w rozszyfrowaniu opisu pinów przez nissana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scaner działa, niestety błędy się nie zachowały. Czyżby znikły po rozpięciu na dłużej aku. i zwarciu na koniec klem? Albo się wykasowały po zrobieniu 130km bez usterki.

Testował ktoś jak jeździ 2,7 tdi po odpięciu przepływki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. No więc jak to możliwe? Skaner nie odczytał czy się nie zapisały?

Ktoś mi podpowiada żeby kabelki przy pompie obadać czy coś nie przełamane bo może nie docierać sygnał do pompy i nie nie ma wtedy błędu w compie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę odepnę. Może zastniały błąd nie był krytyczny dla pracy silnika i się wykasował.

No i wszystkie dostępne wtyczki ponabijam wazeliną techniczną. Żeby powytrawiało, przesmarowało i poprawiło kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...