Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciche piszczenie / obcieranie gumy o gume metal / przy kole slyszalne podczas wolnego toczenia sie


michalko2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzwiek ten slyszalny jest najlepiej gdy parkuje tzn samochod przejezdza ostatnie cm na luzie lub wcisnietym sprzegle( mysle ze sprzeglo nie ma tu nic do rzeczy) - niskie obroty silnika i cisza z tym zwiazana nie zaklucajaca roznych odglosow. Slychac tarcie gumy z okolic kol jakby opony o cos obcieraly, rowniez gumowego lub metal nie wiem nie jestem specjalista. Niby to nic strasznego(narazie), jesli to jakas pier**la ktora nie ma co sie przejmowac to spoko, ale jesli to bedzie sie nasilalo lub ktos z WAS mial cos podobnego to wszelkie sugestie lub dzielenie sie doswiadczeniem jest mile widziane. Dodam jeszcze ze dzwiek ten dochodzi przynajmniej z przedniej osi nie z tylu, ale kurcze pewnosci nie mam...

 

pozdawiam,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze nowe, poza tym przy predkosci powiedzmy 5km/h wahacz na rowniej nawierzchni pracuje ;>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mizhał z lekka biorę cię za spamera.

Jak ci coś nie stuka to ci teraz piszczy

Sprawdż cy klocki się nie zablokowały w prowadnicach i czy tłok nie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mizhał z lekka biorę cię za spamera.

Jak ci coś nie stuka to ci teraz piszczy

Sprawdż cy klocki się nie zablokowały w prowadnicach i czy tłok nie stoi

 

Jesli moje posty sa dla ciebie spamem to na nie nie odpowiadaj, proste, po co zawracac sobie glowe spamem?

Tak na powaznie, juz ci odposalem w moim 2 temacie i widze ze musial sie ktos pojawic szukajacy dziury w calym.

Nie lubie jak cos mi trzeszczy czy piszczy bo owszem moga to byc pierdoly ktore mozna olac( ale przeszkadzaja halasujac ) albo cos powazniejszego co moze doprowadzic do wiekszych nakladow finansowych, a ze moje finanse sa bardzo ograniczone dlatego wole sie zwrocic do doswiadczonych ludzi w tej materii i prosic o pomoc sugestie.

 

Wracajac do tematu, tarcze klocki mam z tylu nowe spardzone trw i wszystko jest ok, przod byl czyszczony smarowany itp i jest w dobrym stanie wiec to nie hamulce.

 

Rozumiem ze ludzie maja zdecydowanie wieksze problemy ze swoim nissanem ale to nie znaczy ze nie mozna na forum rozmawiac o mniej istotnych sprawach niz zamulony silnik, bardzo zwiekszone spalanie , szarpanie silnika, nie wskakujace biegi i inne powazne sprawy...

 

pozdrawiam,

Michał.

 

Chciałbym nadmienic, iz moj samochod wlasnie to nie jak stwierdziels "totalne gradobicie" czy jakis pordzewialy tylko calkiem ladnie wygladajacy i w dobrym stanie technicznym ( poza spam, spam i spam ;) ). Gdyby tak bylo to oczywiscie bym lekcewazyl jakikolwiek piski trzaski itp ale skoro samochod wyglada i jezdzi nie najgorzej to dlaczego o nie go nie zadbac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z oponami jak pisał ukaniopl w jakim stanie i z którego są roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony to chyba 2002 2003 o ile dobrze pamietam, zimowki, na takich kupilem i jezdze od pozdziernika, zajezdze je i kupie nowe na lato. Sa leciwe i bieznik z racji tego ze juz ok 3 mm zuzycia nie wymienialem na letnie bo tak ludzie robia. Wygladaja teraz i sprawuja sie jak letnie, nie halasuja nie narzekam, napewno nowe lub uzywane dobrej marki bylyby zdecydowanie lepsze czy wlasciwsze ale nie ma tragedii. Nie rozwarstwiaja sie nie maja spekan czy dziur, nie byly latane.

 

pozdrawiam,

Michał.

Edytowane przez michalko2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-io letnie opony... odważnie. Pozamieniaj może koła przód na tył i lewa na prawą jeśli nie są kierunkowe i sprawdź czy dalej bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie... opona 10-cio letnia i do tego zimówka w upały Rosyjska ruletka to przy tym dziecinada i ty się dziwisz że ci piszczy.Taka opona nawet jak się nie kręci to wydaje zapewne dźwięki od lasującej się gumy

Jak twoja Prima jest w takiej samej kondycji jak te opony to nie ma się co dziwić że tam wszystko trzeszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie... opona 10-cio letnia i do tego zimówka w upały Rosyjska ruletka to przy tym dziecinada i ty się dziwisz że ci piszczy.Taka opona nawet jak się nie kręci to wydaje zapewne dźwięki od lasującej się gumy

Jak twoja Prima jest w takiej samej kondycji jak te opony to nie ma się co dziwić że tam wszystko trzeszczy

 

Dziekuje ci za twa cenna opinie, widac ze masz bardzo szeroka wiedze nt motoryzacji zwlaszcza opon...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak kolega michalko2 tylko, że opony mam cacuszko. I tylko na 1-biegu przy wduszeniu sprzęgła słyszę takie gumowe ocieranie. Sprawdzałem nadkola - one nie ocierają. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za opony macie ale dokładnie. Podajcie DOT TYP indeks nośności i MARKĘ i rozmiar aha i i jeszcze jakie fele macie Rozmiar i ET

Może śmigacie na jakichś hancock czy innym tajwańskim wynalazku albo macie opony nieodpowiednie do modelu (za szerokie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RENEGAT 8610

Posprawdzaj czy Ci nadkole nie opadło , albo czy tarcza nie jest sfałdowana ja miałem podobnie w p10 jak kupiłem i jedna tarcza była delikatnie sfałdowana wyglądało jakby ktoś kiedyś na czas nie wymienił klocków i się przytarła i co jakiś czas obsierało o klocek podczas powolnej jazdy bo jeźeli jechałem szybciej to klocek nie dociskał .Wymieniłem i problem zniknoł. Zobacz również górne wahacze i gumy na dolnym wahaczu. Mogą to być również opony racji wieku, A jakie masz felgi fabryczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za opony macie ale dokładnie. Podajcie DOT TYP indeks nośności i MARKĘ i rozmiar aha i i jeszcze jakie fele macie Rozmiar i ET

Może śmigacie na jakichś hancock czy innym tajwańskim wynalazku albo macie opony nieodpowiednie do modelu (za szerokie)

 

Hancook akurat to przyzwoita opona , a z chińskie/tajwańskie badziewie ukazuje swoje oblicze w zimówkach i drodze hamowania i w ogólnym zachowaniu na mokrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paba chyba nigdy nie jeżdziłeś na Hancookach Mnie w służbówce takimi uszczęśliwili Kartoflaki w terenówce są cichsze od tego nie wspomnę już o drodze hamowania na deszczu W zyciu bym nie kupił tego gówna sobie prywatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podłączę się do tematu. U mnie słychać również dziwny dźwięk, brzmiący podobnie do pocieranego dłonią balona. U mnie jednak dźwięk jest donośny i bardzo irytujący. Muszę głośno radia słuchać aby to zagłuszyć. Słyszalny głownie podczas puszczania pedału gazu. Słyszalny zarówno na nierównościach jak i na równej nawierzchni. Myślę że to może być guma stabilizatora,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...