Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań odnośnie audio


Gość evildante

Rekomendowane odpowiedzi

Gość evildante

Witam.

Mam parę pytań odnośnie audio w mojej Primerze P11 2000r.

1. Samochód kupiłem rok temu ,nie było problemu ze zmieniarką teraz gdy jadę po jakiś nierównościach (czego nie brakuje na naszych kochanych drogach) to płyta którą odtwarzam zacina się ,przestaje grać itp co może być tego problemem ? btw prawie przez całą zimę zmieniarka wogle nie chciała odtwarzać płyt.

2.Mam pilocik który w 100% nie działa ,zapewne w kierownicy są jakieś spinki może są rozłączone ale nie wiem jak zdjąć tą obudowę boje się ,że mi wywali poduszkę:P. I tutaj moja prośba o podpowiedź jak to zrobić bezpiecznie i czy w przypadku gdyby w kierownicy było wszystko w porządku to gdzie mogę sprawdzić jeszcze co jest nie tak z nim.

3. Niedawno dostałem od kumpla ,za przysługę 2 fajne głośniki Pioneer TS-A6911 (parametry na nich: 330w, 80w NOM, 4 Ω)

i chciałbym je zamontować do swojej primerki ale boje się o radio z tym ,że pomyślałem żeby wywalić 2 małe tylne głośniki (1 muszę bo mi trzeszczy) i właśnie zamiast nich dać te ( nie w to samo miejsce tylko na półkę która zakrywa bagażnik) . No i tutaj pytanie czy właśnie radio się nie spali jak tak zrobię (dodam ,że mam radio fabryczne).

Jestem laikiem także proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Zmieniarka w primie jest bardzo kapryśna, jeśli chodzi o odtwarzanie płyt oryginalnych to raczej bez problemu, z nagrywanymi to już loteria.

Ad 2. Nie wiem-nie widziałem sterowania radia fabrycznego z kierownicy.

Ad. 3 Możesz montować spokojnie nie spalisz radia (pod warunkiem, że zrobisz to przy wyłączonym zapłonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evildante

co do sterowania radiem ,właśnie udało mi się co nieco zajrzeć do tej kierownicy no i tak jak przypuszczałem sterowanie nie było podpięte ale jest kolejny kłopot bo nie ma wtyczki którą mógłbym podpiąć do tego sterowania , jest niby jakaś biała wtyczka ale nie da się jej podpiąć do tego sterowania. I tutaj moje pytanie jak to rozwiązać i do czego może być ta wtyczka która nie jest do niczego wpięta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, w kierownicy są 2 albo 3 wtyczki: poduszka, klakson i ew. pilot do radia. Tutaj jest zdjęcie (z gal. Piotrka_S):

https://picasaweb.google.com/PiotrekS222/WyciaganieZNowejPrimeryWnetrzaAnglik#5584705742842769778

Ja nie mam sterowania i nie mam tej białej wtyczki, więc obstawiam, że jest od tego... U Ciebie tak samo wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evildante

prawie tak samo tzn. ta wtyczka u ciebie jest stała ( chodzi mi że nie możesz jej za bardzo ruszyć bo nie jest na kabelku ;P) a u mnie ta wolna wtyczka jest na kabelku i jest troszkę niżej ,zapewne jest ona od poduszki bo klakson działa xD , reszta jest taka sama tylko brakuje tej wtyczki co widać u ciebie na zdjęciu. Dzięki wielkie za pomoc pozostaje mi dokupić tą wtyczkę i będzie wszystko grało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...