Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny licznik spalania - Sporadycznie biały dym z wydechu


Gość McDżordż

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McDżordż

Mam Nisska Primerę P11 z 2001 r., silnik 1,8 ltr, 84 kW, 114 KM.

 

I właśnie skończyłem remont generalny silnika: mam nowy rozrząd, naprawioną głowiće, nowe uszczelki, polej, płyn chłodzący.

Inne elementy były sprawdzane i są w porządku: silnik krokowy, wtryskiwacze, panewki na korbowodzie, pompa olejowa, układ chłodzenia.

 

Niedawno też włożyłem do Nisska nowe świece zapłonowe i rozrusznik.

 

I mam kłopotek, a nawet dwa:

 

1 - licznik komputerowy spalania (l/100 km) wariuje. Po odebraniu z warsztatu najpierw nic nie pokazał, potem pokazał 99.9 l/100 km, a teraz pokazuje jak przed remontem: jak jadę to spalanie maleje, jak ruszam z postoju czy ze skrzyżowania albo jak stoję np. w korku to to spalanie rośnie: 11,2, 11,3, 11,5 ... albo 14,3, 14,4, 14,5 ... Pozostałe liczniki (np. ile mi zostało do przejechania km na tej ilości paliwa, jaką mam w baku) działają w porządku podając prawidłowe pomiary.

CZEMU? SKĄD TO?!

 

2 - odebrałem po tymże remoncie auto z warsztatu i zauważyłem, że jak jadę to nagle ni stąd ni zowąd nagle z rury wydechowej bucha mi wielka ilość białego dymu, niczym gęsta mgła albo jakbym miał zasłonę dymną. Dzieje się sporadycznie, to tylko na rozgrzanym silniku, po ok. 15-20 minutach. Po prostu nagle buchnie i nagle przestaje. Biały dym buchnie na kilka sekund zostawiając za mną białą chmurę na drodze i już. Nadto około 80 km/h silnik szarpie, jakby tracił moc (choć jedzie), zwalniał. Około 50 km/h tez tak się zdarzało. Ot nagle podczas jazdy zaczyna tak robić.

Nic innego sie nie dzieje, nie przerywa pracy, nie gaśnie, obroty trzyma, kontrolki się nie zapalają, poziomy oleju i płynu chłodzącego (tak w chłodnicy jak i w zbiorniczku wyrównawczym) są OK.

CZEMU TAK, SKĄD TO TAK?

 

Proszę pomóżcie mi, podpowiedzcie.

 

JAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...