Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder R51 2,5 dCi olej silnikowy


Gość sorry3

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki olej najlepiej olej do tego silnika? Jakie polecacie, a jakie was zawiodły?

Do tego czy to prawda, ze olej w naszym Pathfinderze wymieniamy po 30 tys. km / 2 latach , czy standardowo po 10 tys km i roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam w moim leje od początku 10w60 SHELL i wymieniam co 10.000 tyś km

 

witam zadam tu takie pytanie morzę ktoś z was będzie wiedział jaki ma być stan oleju w silniku w pod górną kreską czy miedzy kreskami w połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz w terenie to zawsze olej pod górną kreskę. To samo dotyczy warunków górskich. Maksymalna ilość oleju powoduje , że silnik w dużych przechyłach jest cały czas smarowany i chłodzony.

 

Jak używasz go do jazdy szosowej to może być w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie w terenie niema to znaczenia miska olejowa w navarze i pacie jest tak skonstruowana że niezależnie od stanu na bagnecie pompa zawsze pociągnie olej nawet jak poziom ledwo sięga czubka bagnetu dlatego do wymiany potrzeba ponad 7L oleju a wystarczyło by 5L co innego w autach osobowych tam żeczywiście wystarczy większy przechył

Ogulnie zalecane jest w lato trzymać poziom max ze względu lepszego chłodzenia silnika a w zimie minimalnym aby się szybciej nagrzewał ja mam zawsze w połowie wymieniam co 10tk 5w30 na lato lepszy 5w40 co do marki leję shela na castrolu silnik miał głośniejszą pracę

Co do częstotliwości wymian pisałem gdzieś na forum i lepiej się do tego stosować zalecane przez producenta okresy są mocno naciągnięte i skutkują uszkodzeniami rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...