Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kapeć...


Gość klaudia19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klaudia19

Hej!

Mam mały problem a mianowice jadąc dzisiaj do Nowego Sącza złapałam po drodze tak zwanego kapcia, no cóż każdemu się zdarza ale mój problem polega na tym że opona nie nadaje się już do jazdy a nowej opony nie mogę nigdzie kupić bo jak się dowiedziałam Nissan do QQ ma specjalnie produkowane na zamówienie opony przez Continental i chcąc zmienić 1 oponę musze kupić 4 bo nie sprzedają pojedynczych sztuk, stąd moje pytanie do Was czy to faktycznie prawda? A jak nie to poproszę o namiary na hurtownie gdzie będę mogła kupić 1 oponę? bo jakoś szczerze nie uśmiecha mi się zmieniane nowych opon( mam QQ dopiero od roku) . A tak nawiasem przekonałam się że ta „solidarność” użytkowników QQ na forum nie przekłada się na prawdziwe życie tzn. podczas oczekiwania na assistance przejechało kilka QQ i ani jeden nie zatrzymał się i nie zapytał się czy nie trzeba jakoś pomóc :( to przykre bo na forum wszyscy, wszystkim pomagają a jak przyjdzie pomóc komuś w realu to nagle nikogo nie ma… No ale na szczęście nie wszyscy ludzie są tacy znieczuleni i w końcu po godzinnym oczekiwaniu zatrzymał się i zapytał się czy nie trzeba pomóc :) Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cennika wynika, że Twój QQ ma opony 215/55/R18. Nie jest to jakaś kosmiczna opona, niemniej jest to dość unikalny rozmiar. Identycznej opony takiej jak fabryczna raczej faktycznie na kupisz. Pozostaje zakup tego co jest na rynku. Ale nie możesz kupić 1 sztuki, bo auto ma napęd 4x4 i to determinuje, że wszystkie 4 opony muszą być jednakowe. Myślę, że propozycja sprzedaży 4 sztuk nie wynikała z chęci nabicia na Tobie kasy. Pewnie też nie mieli dostępu do "fabrycznych" opon i chcieli Ci sprzedać inne.

Z tego co widzę, w tym rozmiarze opony robi głównie Continental. Ale za opony Conti Premium Contact trzeba zapłacić ok. 700 PLN za sztukę :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda, ale przy różnych oponach na osi przedniej i tylnej, po załączeniu napędu 4x4, podobno elektronika sterująca napędem będzie "głupieć". Gdzieś to oglądałem - sprawa chyba dotyczyła Mitsubishi ASX. Ten samochód chyba też nie ma stałego 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno ;). Ale podejrzewam, że bardziej tu chodzi o czujniki trakcji typu ESP itp. niż stricte samą mechanikę napędu - a te działają wszędzie podobnie. Nie chcę nic przesądzać, bo nie dotykałem tego tematu osobiście, ale taki wniosek płynął z tego programu co wtedy oglądałem. Na pewno posiadacze QQ w jakiś sposób zdążyli temat opon przećwiczyć i pewnie doradzą najlepiej dla naszej koleżanki :). Z tego co widać na Allegro, da się kupić używkę fabryczną w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmierzył bieżnik w tych co masz i nawet zaryzykował z jedną sztuką tego Conti z aukcji - to ta sama opona

 

albo bezpieczna opcja 2 sztuki wziąć

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam mały problem a mianowice jadąc dzisiaj do Nowego Sącza złapałam po drodze tak zwanego kapcia, no cóż każdemu się zdarza ale mój problem polega na tym że opona nie nadaje się już do jazdy a nowej opony nie mogę nigdzie kupić bo jak się dowiedziałam Nissan do QQ ma specjalnie produkowane na zamówienie opony przez Continental i chcąc zmienić 1 oponę musze kupić 4 bo nie sprzedają pojedynczych sztuk, stąd moje pytanie do Was czy to faktycznie prawda? A jak nie to poproszę o namiary na hurtownie gdzie będę mogła kupić 1 oponę? bo jakoś szczerze nie uśmiecha mi się zmieniane nowych opon( mam QQ dopiero od roku) . A tak nawiasem przekonałam się że ta „solidarność” użytkowników QQ na forum nie przekłada się na prawdziwe życie tzn. podczas oczekiwania na assistance przejechało kilka QQ i ani jeden nie zatrzymał się i nie zapytał się czy nie trzeba jakoś pomóc :( to przykre bo na forum wszyscy, wszystkim pomagają a jak przyjdzie pomóc komuś w realu to nagle nikogo nie ma… No ale na szczęście nie wszyscy ludzie są tacy znieczuleni i w końcu po godzinnym oczekiwaniu zatrzymał się i zapytał się czy nie trzeba pomóc :) Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

 

tylko jest problem ma 4x4 napęd więc to jest ryzyko że rozwali skrzynie biegów;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam się kumpla bo ma z 3 kpl 4 kół 18" (felga alu + opona) od QQ I_Way z 2012 i z tego co wiem to za te koła chciał ok 2600 zł - może będzie chciał sprzedać same opony ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byłaś u wulkanizatora z tą oponą żeby ocenić na spokojnie uszkodzenie? być może da się to zrobić

 

u mnie np. przyczyna kapcia była prozaiczna, wymieniłem wentyl, podłączyłem kompresor i śmiga

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia19

Dziękuje panowie za szybką odpowiedz ;) co prawda spodziewałam się innej informacji no ale cóż jak trzeba zmienić wszystkie nowe opony na nowe zamieniać to nie mam innego wyjścia, szkoda tylko kasy bo za 4 tysiące miałabym fajne wakacje pod palemką :) no ale jak chodzi o bezpieczeństwo bo nie będę ryzykowała zmiany tylko 1 opony, ale na wszelki wypadek zadzwonię jeszcze jutro do ASO i zobaczę co oni na to powiedzą…

Paba nie musiałam być u wulkanizatora żeby dowiedzieć się że nie nadaje się do jazdy, opona jest przecięta prawie na pół :( dobra jest tylko felga, a poza tym pan który przyjechał z assistance również stwierdził że opona do jazdy już się nie nadaje…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo za 4 tysiące miałabym fajne wakacje pod palemką :) ................................... ale na wszelki wypadek zadzwonię jeszcze jutro do ASO i zobaczę co oni na to powiedzą…

 

Wydajesz sie być bardziej rozsadną osobą od moich niektórych wspaniałych kolegów demonizujacych tu problem. Czapka z głowy przed ich wiedzą, ale panowie na ziemie prosze :)) Nie straszcie kobiety :) Oczywiscie oponę kupisz taką samą u wulkanizatora który sprzedaje tez używane opony. Na 100% znajdzie sie ona na Allegro czy eBay'u. Napewno diler NISSANA jest w stanie sprowadzic taka oponę. Będzie to cena z kosmosu ale napewno niższa niz wczasy pod palmami :)).

Daj znac jakie rozwiązanie było skuteczne.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oponeo udało mi się włożyć jedną do koszyka. Sprawdź, może sprzedają na sztuki.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contipremiumcontact-2-215-55-r18-99-v-xl-fr-e

 

Zobacz jak bardzo masz zużyte pozostałe opony. Nowe Continentale mają 8 mm bieżnika. U mnie po jednym sezonie zużyło się 0,5 mm bieżnika, czyli 0,15% średnicy koła - nie sądzę, aby miało to istotny wpływ na pracę układów różnicowych.

 

Reasumując - kup jedną tego samego modelu, nową lub lekko używaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po moich kolegach, którzy mieli w swoich Note zainstalowane fabrycznie opony Continental, to problem może być w tym, że w fabryce przeważnie zakładane są Conti Eco Contact a na rynku raczej są dostępne Conti Premium Contact. To niestety nie to samo. Rożnica jest znaczna. Trzeba dokładnie obejrzeć fabrycznie zamontowane w QQ opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po moich kolegach, którzy mieli w swoich Note zainstalowane fabrycznie opony Continental, to problem może być w tym, że w fabryce przeważnie zakładane są Conti Eco Contact a na rynku raczej są dostępne Conti Premium Contact. To niestety nie to samo. Rożnica jest znaczna. Trzeba dokładnie obejrzeć fabrycznie zamontowane w QQ opony.

 

Ależ oczywiscie. Przeciez nikt nie bedzie szukał opony tylko po rozmiarze ale i po wszystkich wyróżnikach. To jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po moich kolegach, którzy mieli w swoich Note zainstalowane fabrycznie opony Continental, to problem może być w tym, że w fabryce przeważnie zakładane są Conti Eco Contact a na rynku raczej są dostępne Conti Premium Contact. To niestety nie to samo. Rożnica jest znaczna. Trzeba dokładnie obejrzeć fabrycznie zamontowane w QQ opony.

 

tyle, że w każdym QQ z 18" na 99,9% jest Premium 2 czyli takie jak te:

http://allegro.pl/op...2488501161.html

 

wziąć 2 sztuki i sprawa załatwiona, nie dajmy się zwariować

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupując 2- szt. ( na Allegro - opcja nr 2. - po 280 pln./ szt .) - jak znalazł kolega Paba - to wychodzi nawet taniej - a mają prawdopodobnie takie samo zużycie bieżnika jak Twoje 7,5- 8. - tak podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jedna sztuka która zostanie z aktualnie założonych na czarną godzinę do piwnicy/schowka

 

oprócz zakupu opon trzeba doliczyć ściągnięcie i wyważenie, montaż

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...