Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wp12 jazda bez przeplywomierza


preston81

Rekomendowane odpowiedzi

witam pisalemjakis czas temu o dreczącym mnie problemie w postaci spadku obrotow czy tez o szalejacych obrotach okazalo sie ze przeplywka jest do wymiany , odpialem ja i auto dotalo wiecej mocy ( lepiej idzie) nie wywalilo mi check'a jezdzi normalnie ale czy sie cos nie kisi jak bede tak jezdzic?? kozt przeplywki to od 250-350 zl netto

moje pytanie czy moge jezdzic bez i ew jakie sa przeciwwskazania takiej jazdy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie do czego służy przepływka a do czego sygnalizacja checka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze nie wyskoczyl mi zaden blad , natomiast nie mam tak duzej wiedzy gdybym mial nie pisal bym tego tematu jedyne co mi sie wydaje moze byc wieksze spalanie , a o bledach wspomnialo mi 2 mechanikow jak i o tym ze w ogole auto nie powinno jechac bez przeplywki .... jednak jezdzi i to lepiej niz z nią to moze ktos mi powie cos wiecej ? cz szkodze autu jezdzac bez??

 

mozna jezdzic czy nie ?? odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przepływki komp będzie miał problem z ustaleniem czasów wtrysków. Teraz pytanie w którą stronę pójdzie? Pewnie ma jakąś awaryjną sztywną mapę ale...

Jak będzie za bogata mieszanka to może wypalić katalizator, spalanie będzie duże, jak za uboga to w końcu przegrzejesz silnik, albo wypalisz gniazda zaworowe (=remont głowicy). Czyli koszty i potencjalne problemy duże. Dzięki sondzie lambda komputer coś tam skoryguje i może dlatego jedzie, ale ja osobiście w życiu bym bez przepływki nie jeździł.

http://autokult.pl/2011/04/07/przeplywomierze-powietrza-czyli-jak-zmierzyc-powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamowilem przeplywke firmy JPN ale i pocisnalem go bez, auto zwawsze o wiele :) podepne jeszcze wrazie co tą starą zeby nie było , dziekuje za odpowiedz

 

wymienilem niestety nic nie pomoglo znow to samo .... juz mnie wkurza ten japonsko francuzki crap chyba ze tak ma byc sam nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diodaled

Jak widać to nie przepływka jest problemem :) Ja bym raczej diagnozował że coś z komputerem jest nie tak :) Odepnij od przepływki filtr powietrza zobacz czy coś zmieni... odepnij i weź przeciśnij pod przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumialem tego co napisałeś :) jak odepne filtr to moze zassac jakis syf z komory do srodka , mechanik powiedzial ze spokojnie moge jezdzic bez przeplywki ze wypalone gniazda t o strachy na lachy i totalne bzdury ., jego slowa- chyba tak zrobię juz sam nie wiem, powiedzial tez ze moze to o ile dobrze pamietam reduktor spalin i cos jeszcze lecz nie pamietam, katalizatorowi tez si enic nie stanie z jazda bez przeplywki i w sumie jak sie przyjzalem przeplywce to nie wiem za co taka kasa urzadzenie proste jak budowa cepa w przyszlym tyg podjade podpiac go do KTSa moze cos wyjdzie ale watpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...