Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria odtwarzacza CD


Gość Janekzet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janekzet

Uszkodziłem sobie odtwarzacz CD próbując włożyć płytę bez włączonego kluczyka. Wyjąć płytę można bez kluczyka ale włożyć już nie. Czy da się to naprawić w domowych warunkach? Wymontowałem radio i widać , że mechanizm wciągający nie ma siły żeby wsunąć lub wysunąć płytę. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, nie chcę więcej popsuć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak działało cd to tez tylko mozna było wyjąć płytę bez klucza w stacyjce

pisał ktoś o kupnie radiza używki i wymianie samego mechanizmu płyty i działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie da się nego naprawić . poszukaj radia od Anglika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janekzet

Michaell - jesteś pewny, że tego się nie naprawi? Rozebrałem trochę mechanizm i widać , że kółko zębate napędzające wałek wciągający płytę się kręci, ale nie wiem jak jest ono połączone z wałkiem. Słychać jakby przeskakiwało jakieś sprzęgiełko, ale na wałek jest przenoszony minimalny moment obrotowy, który nie wystarcza na wciągnięcie lub wysunięcie płyty.

Wydaje mi się, że kiedyś widziałem na forum bardziej szczegółowe informacje na ten temat, ale nie moge tego znależć.

Może ktoś mi pomoże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj to do jakiegos serwisu audio i bez problemu ci naprawia .... jak sam bedziesz dłubał to narobisz wiekszych szkod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem na forum ktoś kupił używkę i przeszczepił mechanizm płyty i działa bez programowania radia też się nad tym zastanawiam czy tak nie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janekzet

Jakoś udało mi się naprawić mechanizm CD. Przyczyną niedziałania układu wciagania i wysuwania płyty było obracające się kólko zebate na wałku wciagajacym. Nie udało mi się dokładnie rozebrać mechanizmu ( strach przed uszkodzeniem) ale wystarczyła odrobina kleju cjanoakrylowego na czoło osi wałka gdzie wciśnięte jest koło zębate i wszystko działa. Mam nadzieję , że zaraz się nie popsuje, bo przede wszystkim używam xcarlinka ( jestem naprawdę zadowolony ), ale radzę wszystkim bardzo delikatnie wkładać płyty, żeby nie narobić sobie problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...