Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Jaki użyacie i zalecacie olej?


Guest McDżordż

Recommended Posts

Guest McDżordż

Mam Nisska Primerę P11 z 2001 r., 1,8 ltr, benzyniak, 84 kW, 114 KM.

Jaki używacie i zalecacie do tego Nisska olej silnikowy?

 

JAREK

Link to comment
Share on other sites

Jak masz silnik w dobrej kondycji i nie bierze kosmicznych ilości oleju to zalej Mobil 1 ESP Formula 5W30 lub Motul 8100 X-clean 5W30.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

.Pytanie typu- masło śmietankowe z Garwolina., czy z Zambrowa?!

To tak jak z serwisami do danych marek. Raz mieli umowę z Mobil potem z Castrol, inni z Alf czy tam innym producentem. Masz książkę serwisówą? Tam jest podana specyfikacja oleju do danego modelu auta, silnika. I tego się trzymaj. A każdy preferuje markę jaką darzy zaufaniem! Siła reklam, a każdy podobny. Jest tylko parę zasad. Olej ful syntetyk- zdrowy silnik. Pół syntetyk-zdrowy silnik, lub biorący trochę olej ponad przyjętą miarę(ekonomia). Minerał- na wykończeniu(prawie trup). I nie można stosować po dużym przebiegu na mineralnym, lepszej klasy oleju. Nie mieszać 2.

Ja n.p. używam od lat Mobil1 5W40, i nigdy nie miałem problemów z silnikiem!

P.s. Jeżeli Twój motor 1.8 nie bierze jeszcze oleju od wymiany do wymiany! I nie chcesz a by brał, i szak nie trafił łańcucha. To nie jeździj na obrotach po niżej 2000! Zbyt małe ciśnienie smarowania! Zgubna ekonomia, koszty potem nie współmierne.

Link to comment
Share on other sites

A ile to jest branie "ponad przyjętą miarę"? u mnie od zakupu, czyli po przejechaniu 12.000 km wziął trochę ponad 1l - zastanawiam się czy to dużo... mam zalany 10w40, przebieg 207k.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...