Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy Nissan Note drugiej generacji


Kamilus7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę informacji z gazety motoryzacyjnej, miałem wrzucić wcześniej ale nie było czasu.

 

nowynissannote.jpg

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ford załatwił focusa tak nissan notka. Z charakternego auta zrobili jedno z wielu. Ni to note ni to jazz. Gdzieś już to widzialem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.a masz rację,teraz jak się mijamy z innymi Notami,jest jakaś dziwna satysfakcja...a patrząc na to coś nijakie trudno będzie mieć świadomość że jeździ się czymś nietypowym.Sredniak jakich wiele,Corsa,Jazz...i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość trochę psują jak dla mnie przednie lampy. Nawiązałbym stylistycznie to tych co są teraz. Te "wcięcia" jakoś mi nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mają powiedzieć posiadacze nowej micry :devil: Dla mnie nuuuda i przeciętna na samym starcie."Żaba" budziła emocje.Podobała się bardzo jednym(szczególnie kobietom),lub brzydula dla innych,ale jakieś emocje były :argue: Nowa jest nijaka i plastikowa do bólu :warning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu oglądać corsojazzowofiestowe auto bez polotu z zaoranymi charakterystycznymi elementami w tym tak bardzo charakterystycznymi tylnymi światłami które były znakiem rozpoznawczym notka oraz charakterystycznym profilem tylnej czesci dachu....

 

Owszem nowy notek może sie podobać. Linia drzwi + przód jako tako....ale jak pisałem wyżej...jeden z wielu. Równie dobrze można rzecz że jest to następca almery tino albo zupelnie nowy model ze stajni nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale najbardziej oryginalna (i wg mnie najładniejsza) była pierwsza wersja. Lifting z 2009 r. już troszkę złagodził design aby w 2013 r. wypuścić anonimowy samochodzik miejski. Nissan to w ogóle dziwny producent. Z jednej strony produkuje np. Juke, z drugiej Tiidę. Oba to dobre autka, ale pierwszy wygląda świetnie a drugi ... nijaki taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu,nowa tiidka 2 nie jest już taka bezpłciowa,a z sercem 1.6L MR16DDT turbo DI I4 188 KM,calkiem żwawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa TIIDA wygląda bardzo fajnie - tak trochę nawiązuje stylistycznie do Maximy. Ciekawe, czy będzie ją można kupić w Europie. Przy dobrej cenie spokojnie znalazła by wielu nabywców. Zresztą popyt na spokojne, stonowane samochody jest. Rozglądając się po Szczecinie widzę całkiem sporo TIID. Sresztą zawsze uważałem, że w wersji sedan do calkiem fajne auto :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sresztą zawsze uważałem, że w wersji sedan do calkiem fajne auto :).

 

Poważnie to Ci się podoba?

nissan_tiida_sedan_278_788_v1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się niby nie dyskutuje,ale ludki kupują oczami i to jest fakt.Ja miałem-mam oba auta i powiem tak:Jeśli chodzi o wygląd to jedyny punkt,gdzie notek może wygrać porównanie(był niebanalny,tiidka,banalna do bólu)No może jeszcze mniejsze spalanie,ale to spowodowane jest masą,silniki 1.5 i 1.6 są wspólne(w tiidzie jest jeszcze 1.8,ale bez szału-127KM)

Wnętrze na plus dla tiiday- lepsze materiały,o niebo lepsze spasowanie(oba notesy trzeszczały mi jak jasna cholera),lepsze wyposażenie comfort/bezpieczeństwo/detale-adekwatnie do takich samych wersji,choć to ta sama płyta podłogowa i co mnie najbardziej zdziwiło-więcej miejsca w środku(nawet wectra i pasat na długość przegrywały!) równie wysoka pozycja za kierą(notek jest tylko 17 mm wyższy) Ogromny bagażnik.Tiida na początku traci,by później mile zaskakiwać.Myślę że nikt tiidy nie kupił ze względu na wygląd,choć różne są zboczenia :devil: Pozdrawiam posiadaczy i jednych i drugich.Aca,tiida jest niesamowicie wyciszona,w stosunku do notka róznica duża.

Edytowane przez hydros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

haha przesuwana kanapa w opcji w acenta

Ceny srogie: 98KM acenta z pakietem rodzinnym i metalikiem ~60kzł

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czar nota prysł. Wybralem go 2 lata temu za relacje ceny do aktualnie oferowanego wyposazenia (i-way) w aspekcie oferty konkurencji w danym momencie z uwzględnieniem zasobnosci portfela. Z nota jestem zadowolony ale dziś patrząc po cenach przegrałby z niejednym konkurentem którego 2 lata temu rozwazalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny srogie: 98KM acenta z pakietem rodzinnym i metalikiem ~60kzł

 

 

i czar nota prysł. Wybralem go 2 lata temu za relacje ceny do aktualnie oferowanego wyposazenia (i-way) w aspekcie oferty konkurencji w danym momencie z uwzględnieniem zasobnosci portfela. Z nota jestem zadowolony ale dziś patrząc po cenach przegrałby z niejednym konkurentem którego 2 lata temu rozwazalem. 

 

Ale Panowie to są ceny na początek, zapewne "stara" generacja na początku też była droga, a po kilku latach ceny okazyjne. Sam jak gmarcin kupiłem Nota bo cena do wyposażenia była nader korzystna, może z nowym będzie tak samo. Choć faktem jest, że fajnie wyposażona wersja będzie sporo kosztować. I do tego jeszcze te małe kosiarki 1.2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...