Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1.5 dCi = mul


Gość artuxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wyglada tak , samochod byl u mechaniora , bo palil sie check i byl mulowaty. Wymienione filtry olej swiece (2 padly) , wyczyszczony EGR - myslalem ze to pomoze ale... niestety , turbina zal. sie dopiero przy ok. 3700 obr/min i dostaje kopa jakby sie KERS zalaczal komputer nie wywala zadnych bledow.

 

Ktos tak mial , jaka moze byc przyczyna , pomocy bo juz mnie ch...j strzela z tym zlomem.

Edytowane przez artuxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chajecki

sprawa wyglada tak , samochod byl u mechaniora , bo palil sie check i byl mulowaty. Wymienione filtry olej swiece (2 padly) , wyczyszczony EGR - myslalem ze to pomoze ale... niestety , turbina zal. sie dopiero przy ok. 3700 obr/min i dostaje kopa jakby sie KERS zalaczal komputer nie wywala zadnych bledow.

 

Ktos tak mial , jaka moze byc przyczyna , pomocy bo juz mnie ch...j strzela z tym zlomem.

sprawdzone ciśnienie jakie daje turbo???

zawór egr był zapchany????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu moj post zostal usuniety, tak jak pisalem mam te same objawy co kolega artuxx u mnie EGR wyczyscony, byl starsznie zapchany, troszke pomoglo. Filtr paliwa i powietrza wymieniony jestem ugadany do mechanika z Renault podepne pod clipa zobaczymy co tam sie dzieje. Jedyna obawa ze turbina do wymiany ale przy 3,5 K obrotow ladnie ciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak juz od mechaniora wrocisz to napisz co i jak , ja po przekopaniu internetu znalazlem ze to moze byc zawór podciśnienia turbiny tylko niewiwm czy on wystepuje w 1.5 Dci 82 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po czyszczeniu EGR trzeba go jakos adaptowac bo cos mi sie o uszy przewinelo ze trzeba go ponownie zaprogramowac prawda to czy falsz ???

Edytowane przez artuxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oddalem do serwisu po znajomosci dzis auto, wieczorem mam nadzeje ze sie cos dowiem i usterka bedzie usunieta. Po czyszceniu nie wydaje mi sie ze tzreba co kolwiek programowac na nowo.

Edytowane przez kubekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sie nic nie dowiedzialem bo gosc nie mial czasu sie tym zajac dzis auto stoi od 9h00 kolo 17h00 ide zobaczyc co tam wykombinowal

 

wiec tak EGR do wymiany jest w jednej pozycji nowy 850 PLN ale juz szukam na allegro, jeszcze zobacze czy nie lepiej to zaslepic i bedzie swiety spokuj .

 

Pozdro

 

Cos nie tak z autem niby tylko mieli podpiac komputer a teraz nie dziala wspomaganie z tym egr to mi sie tez niechce do konca wierzyc, jutro jade sie zapytac co bylo robione bo pompa wspomagania nie dziala, a rano dzialala ( 3 miechy temu byla regenerowana).

 

Kolego mi sie cos nie podoba rura od intercoolera jak mocno gazuje to tak jak by ja mocno zasywalo no i sie poci olej na niej jest. Sprawz u siebie jak to wyglada.

 

Jak sie wyjasni problem z wspomaganiem to poszukam dobrego mechanika zeby sprawdzil co z ta rura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bylem u drugiego speca mowil zebym sobie wymienil EGR, wiec dzis zamawiam na allegro zobaczymy co sie bezie dzialo. Z tym dolotem gumowym ktory jest spocony mowi ze prawdopodobnie turbina zaczyna olej brac i morze sie skonczyc na regeneracji. zastanawiam sie czy nie sprzedac 4 lat ladnie sluzyl ma 180 000 przejechane chyba pora sie rostac.

Edytowane przez kubekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lepiej go zaslepic w cholere ??? sam juz niewiem.

 

sluchajcie a mozna odlaczyc wtyczke od EGR i zobaczyc czy turbina sie zalaczy w odpowiednim momencie , wiadomo ze zapali sie check ale czy czegos nie spierdziele ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego jak narazie to naprawilem pompe wspomagania ktora byla dobra ale cos z elekrtyka bylo nie tak silnik nie dzialal. jestem po urlopie to mam czas sie zajac autem wiec napewno wyminie EGR ostro szukam na allegro.

Jak sie uporam z ta usterka auto pojdzie na sprzedaz, w sumie disela nie potrzebuje i kupi sie jakas Yariske na benzynke. A jak z twojej strony kolego artuxx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...