Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p12/wp12 diagnozowanie pojazdu za pomocą komputera


preston81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam moze ktoś ma oprogramowanie , kable itp do diagnozowania pojazdu oraz kasacji błędów ??

czego prócz komputera potrzeba

jakie kable , końcówki jakie oprogramowanie i do czego

co samemu można usunąć , zmienić , itp

moze moglibyśmy tu na forum złożyć wszystko do kupy , umieścic oprogramowanie na jakimś ftp by było ogólnodostępne dla userów forum ?

 

kto ma doświadczenie w tym temacie proszę o zabranie głosu

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie jest dostępne w necie, albo za free, albo za opłatą, można znaleźć i nie ma problemu, czy chcesz aby ktoś dał Ci swój kod dostępu do pełnej wersii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale chce by ktos mi napisał jakie oprogramowanie nazwa i wersja jest najlepsza co dzieki niemu mozna zrobic - czy to tak trudno było zrozumieć w tym co napisałem ?

 

bo to co ty napisales, dla mnie jest oczywiste ze oprogramowanie jest w necie.....albo za frere lub odplatnie .....

 

 

bez glupich postow w tym temacie prosze bo szkoda mi na to czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem dlatego prosze typowo o p12 z wyjasnieniem co mozna zrobić za pomocą jakiego oprogramowania ktore oprogramowanie lepsze i dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT2000 ma w sobie P12, i dość duży zakres obsługi, możesz tym, spróbować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie czyli instaluje to na kompie i wpinam się kablem do auta dobrze rozumiem? czy takie oprogramowanie mozna wlaczac podczas jazdy rowniez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, moze powiedz na początek co chcesz zrobić?? co chcesz podejrzeć podczas jazdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne spadki mocy przedzial w ktorym sie to dzieje to 2000-2500 obr przy dynamicznym przyspieszaniu jak zmieniam biegi na 3000 lub 3500 zjawisko nie wystepuje dzieje sie tak z niskich obrotow np 4 bieg 1800 obr pedal w deske i obrotomiesz i moc wzrasta ponad norme co jest odczuwalne a pozniej jak by wraca do poprawnej pracy cofa sie o 300 obr z ok 2500 i znow normalnie juz pnie sie do gory , wystepuje to tylko przy gwaltownym przyspieszaniu i tylko na cieplym silniku i tez nie zawsze podejrzewalem przeplywke poniewaz jak ja wypne wszystko dziala ok zmienilem przeplywke i dzieje sie to samo wiec chcialem zobaczyc cz nie wywala mi jakis bnledow moze to recylkulator spalin lub cos innego sam nie wiem turbina na 100% sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojcik1963

witam cie ja dzialan na urzadzeniu o nazwie ELM327 OBDII z jednej strony jest wejscie usb a druga podlaczam do mojej primery do tego sciaglem z chomika oprogramowanie wraz z kluczem o nazwie PCMSCAN jest po polsku inieras mi to uratowalo zycie bo po naprawie sam usuwam bledy mam jeszcze do tego urzadzenia kilka programow po angielsku np do odblokowywania radia ake musze je rozgrysc i dopiero je opisze na forum na chomiku masz instalke programu PCMSCANpo polsku wraz z kluczem to sobie mozesz scagnac podaje strone http://chomikuj.pl/w.wojcik1963

Edytowane przez wojcik1963
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moze ktoś ma oprogramowanie , kable itp do diagnozowania pojazdu oraz kasacji błędów ??

czego prócz komputera potrzeba

 

pytanie było takie

 

witam cie ja dzialan na urzadzeniu o nazwie ELM327 OBDII z jednej strony jest wejscie usb a druga podlaczam do mojej primery do tego sciaglem z chomika oprogramowanie wraz z kluczem o nazwie PCMSCAN jest po polsku inieras mi to uratowalo zycie bo po naprawie sam usuwam bledy

 

zapomniałeś dodać tylko błędy silnika, ten program nic więcej nie robi, wiem bo mam kupiłem legala pełną wersję ;)

 

no i oczywiście podgląd niektórych PID-ów, zależnie co udostępnia ECU auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem jeszcze podejrzec parametry silnika podczas jazdy da rade czy nie?? bo gusmann - profesionalny sprzet nei dal rady ale auto bylo sprawdzane pod laguną nie typowo pod nissanem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno dać radę, tylko musisz wybrać i ustawić odpowiednie PID-y, a jaki to profi sprzęt nie dał rady??? ostatnio łączyłem się zwykłym scanerem za około 300zł z P12 i był podgląd pod to co chciałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co oprogramowanie mial tylko od p12 2,2 ja mam 1,9 i tego nie mial wiec probowal z laguny sie polaczyc , bylem na 3 kompach , 1 wogole sie nei wgryzl ... 2 tylko z abs sie mogl polaczyc , 3 - gusmann przez lagune wskazal tylko blad przeplywki bo odpinalem i zadnych innych bledow lecz nie mozna bylo podejrzec parametrow pracy silnika podczas jazdy tylko mozna bylo odczytac ew bledy ktorych nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,9 i

 

no to o programie wyżej tez możesz zapomnieć, nie zdiagnozuje traktora, skąd jesteś?? może będę gdzieś w sierpniu w pobliżu to możemy się piknąc i sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...