Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Brakuje jednej wtyczki do podłączenia telefonu.


Gość Gigabyte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gigabyte

Witam.

Temat wiele razy omawiany na forum.

...Z tymże mam innego typu problem

 

Okazyjnie nabyłem zestaw głośnomówiący do Nokii 6310/6310i,

post-53351-0-41112000-1343023520_thumb.jpg

 

Problemem jest płaska wtyczka(jak na zdjęciu powyżej), której za nic nie mogę znaleźć, a rozebrałem już pół samochodu.

 

 

post-53351-0-12658200-1343023559_thumb.jpg

Jak widać, mam tylko 2 kable; Antenowy i prostokątną wtyczkę.

 

Pytanie brzmi,

Gdzie szukać tej płaskiej wtyczki/kabla?, albo jeżeli nawet nie ma podprowadzonego takiego kabla (być może),

Gdzie podpiąć się, w które miejsce?

Edytowane przez Gigabyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie jak na zdjęciu tylko zdejmij ten kabel z zasłoniętej otuliną bo zestaw chodził ale nie w tym modelu samochodu , dokladnie popatrz w tunelu pomiędzy siedzeniami a drugą znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gigabyte

Na zdjeciu poniżej, owszem są dwa kable, z tymze ten czarny to antenowy z wtykiem bnc (ala mini kabel od telewizji kablowej a ten zaś przykręcam do centralki.) Przeglądając zdjęcia w internecie, widać że jest Trzeci kabel, zakończony płaską wtyczką/złączką (i właśnie jego poszukuję)

Edytowane przez Gigabyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do wieczora chyba nie wyrzuciłem tego jeszcze zestawu to zerknę jakie u mnie były kable i zaglądnę w tunel pomiędzy siedzeniami i dam ci odpowiedź pewną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gigabyte

Dziękuję. Ja również jeszcze pogrzebie w primerce. Znalazłem jeszcze kabel z dwoma wyjściami pod siedzeniem pasażera, ale po nalepce Blaupunkta a takze po postach na forum, sądze że jest on od głosnika basowego.

 

Witam. Ogólnie przyznaję się do swojej niewiedzy, Ten kabel idzie do Uchwytu, w końcu musi być jakoś podłączone.

Do podłączenia zestawu potrzebne są jednak 2 kable ; Ant, i Sygnał

Przepraszam za zaśmiecanie, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gigabyte

Tak, Wszystko hula :) mimo wielu opinii o niekompatybilności nowych modeli telefonów, mój zestaw współpracuje bez żadnych błedów. Przycisza płynnie radio, pod przyciskiem słuchawki pojawia się menu z 3 funkcjami; Redial (oddzwania do ostatniego numeru), Phone Book (książka numerów, telefoniczna - wiadomo), Voice Mail Box (jeżeli mamy ustaloną skrzynkę głosową pod klawiszem "1" na swoim telefonie, Primerka łączy z nią.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem to inaczej , ponieważ Nokia podłączoną na stałe do zestawu cały czas ładuje baterię a to na dalszą metę jej szkodzi a zestaw się popsuł przez ciągłe wpinanie i wypinanie telefonu ( styki łączące zestaw z telefonem) to kpiłem navi z blutaczem dokupiłem transmiter, który podaje sygnał na radio i ten zestaw też hula ale nowocześniej . W primce navi i zestaw głośnomówiący są niestety z poprzedniej epoki no ale jak ktoś lubi retro to sprawa gustu. Pozdrawiam kolegów zainteresowanych tematem

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gigabyte

A wystarczy wpisać na allegro "telefon P12", i liczyć że wyskoczą jakieś dobre i korzystne oferty. Ja nabyłem zestaw za 60 zł, ale już gotowy do pracy (ze wszystkimi kablami, centralką).

http://allegro.pl/primera-p12-telefon-zetaw-do-telefonu-i2488127877.html

 

Co do bluetooth, Wiem że jest też inna opcja jak "adapter bluetooth" do Carka 91 (pasującego do tego uchwytu), a wtedy nie tracę żadnej fajnej funkcji, bo numery, książka dalej są wyświetlane na ekranie :)

Taki adapter wkłada się na stałe w uchwyt jako ta nokia 6310i, natomiast przez bluetooth można podłączyć się z każdym telefonem.

Problemem jest dostępność tego urządzenia w Polsce, a raczej jej brak.

Sam bym chętnie nabył, ale pozostaje przy 6310i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...