Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

navi w schowku


Fiolet

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć sobie navi w miejsce schowka, jest pełno takich tematów na my350z ale nie szkodzi zapytać też u nas. Wybrałem chyba najlepszą opcję (i najtańszą) http://www.ceneo.pl/15465201?se=4sRGifhmwG8o-pDAr5oSOD_H4ZjbMHZt&gclid=CJWh6fSasrECFQpj3wodqVsAcQ nie zależy mi na radiu, bo i tak będę używał BOSE, chodzi tylko o navi + monitor do kamerki cofania.

Podłączenie banalne, kwestia wpasowania już nie, a tym co wydaje mi się najbardziej skomplikowane będzie takie podłączenie, żeby działał bluetooth zestawu telefonicznego + głos w nawigacji, zaznaczam, że chcę zachować nagłośnienie z oryginalnego radia… jakiś pomysł jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdecydowanie lepiej jest kupić samą nawigację z możliwością podłączenia kamery cofania. Np http://www.ceneo.pl/11621698

Ja właśnie tak zrobiłem. Zdecydowanie łatwiej zamontować (zmieścić w schowek). Ta którą wkleiłem idealnie pasuje we wnękę (większa już nie wejdzie). Jedyne co muszę jeszcze zrobić, żeby to zamontować to zamówić w firmie robiącej reklamy/billboardy ramkę, która idealnie "zlicuje" nawigację ze schowkiem (niestety nie mam czasu żeby dokładnie pomierzyć i wysłać projekt :/). Do tej navi napisałem kawałek programu, który włącza i wyłącza ją automatycznie razem z przekręceniem kluczyka (a dokładnie to usypia i wybudza). Dodatkowo podłączyłem przez bluetootha interfejs ELM i mogę na navi obserwować spalanie, temp cieczy, powietrza w dolocie i inne pierdoły.

EDIT: w navi jest jeszcze FM transmiter więc można odpalać sobie muzę i słuchać jej przez fabryczne radio. Niestety jakość transmisji jest dość słaba, zdarzają się szumy lub zniekształcenia wyższych częstotliwości dźwięku - może dlatego, że jeżdżę z CB, które generuje zakłócenia dla FM transmitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, fajny pomysł

widziałem, że są tacy co tak robią, a powiedz jak dźwięk z navi, to, że jest w schowku nie tłumi go całkowicie?

Boję się tego włączania za każdym razem bo ja nie napiszę programu do tego :P

ale gratuluje ELMa, zrobiłeś kawał zajebistej roboty widze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, napisz proszę, jak wygląda sprawa sygnału - podpinałeś dodatkową antenę (zewnętrzną)?

Gdzie wpiąłeś zasilanie navigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik w navi jest na tyle mocny, że bez problemu słychać dźwięki. Pewnie jak założę maskownicę to będzie trochę ciszej ale na 100% będzie słychać wyraźnie (teraz na 100% głośności jest za głośno). Zresztą zawsze można skorzystać z opcji FM transmitera, a wtedy każdy dźwięk który idzie z navi słychać w głośnikach.

Co do programu to nie ma problemu. Już po tym jak napisałem swój to znalazłem gotowca w necie. Nie ma sprawy, mogę się podzielić, napisać jak to zrobić (co wgrać) żeby było ok.

Ta navi nie ma wyjścia na zewnętrzną antenę. Wybierałem model, który ma dobre opinie w kwestii łapania satelit. Mimo, że to chińszczyzna to nie ma problemu z łapaniem fixa. Nie ma potrzeba montowania zewnętrznej anteny.

Zasilanie mam nadal z gniazda zapalniczki. Podłączę na gotowo gdy będę miał maskownicę. Oryginalną ładowarkę wepnę się np w przewody zasilające radio (tam gdzie jest + po przekręceniu kluczyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można to podpiąć do tylnej wycieraczki?

W jej miejscu zainstalowałem na stałe antenkę CB, byłoby za***iście jakby to odpalać z pokrętła na manetce...

myślałeś nad tą większą tzn GOCLEVER NAVIO 700 czy ta już się nie mieści?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem nad patentem z wycieraczką :) Na pewno da się zrobić. Ja wolę, żeby uruchamiała mi się razem z przekręceniem kluczyka więc drążyłem temat w tym kierunku.

Ta większa już nie wejdzie :( Tzn wszystko da się zrobić ale przy tej którą wkleiłem jest zdecydowanie mniej roboty. Bez cięcia kokpitu można ją zamontować tak żeby oryginalna klapka schowka została na swoim miejscu i zamykała się. Przy tej większej trzeba się już pozbyć klapki i rzeźbić przy kokpicie/schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, powiedz jak wygląda kwestia podpięcia kamerki bo już chciałem kupić ten zestaw o którym pisałeś ale zauważyłem, że on wg. opisu ma kamerkę bezprzewodową, powiedz czy jest tam też wejście AV? (ciut większe niż na słuchawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam wejście AV na jack 2,5 (czyli mniejszy niż słuchawkowy). Czyli albo kupujesz od razu kamerę z takim wyjściem (większość bezprzewodowych takie ma) albo sam transmiter video i podłączasz co chcesz (transmitery mają różne wyjścia ale są także takie z wyjściem jack 2,5).

Oto przykład kamery wraz z transmiterem: http://allegro.pl/kamera-cofania-goclever-navio-500-cam-700-vplus-fv-i2502370552.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...