Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne zachowanie silnika n14 1,4l 91' gaz


Gość shimano52

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shimano52

Witam.

Pojawił się kolejny problem z moim sunnym... (zaczynam mieć wątpliwości co do pozytywnych opinii na temat awaryjności tego modelu).

1. Z komory silnika wydobywają się dziwne stuki (niesynchronicze, o losowej częstotliwości), przy których spadają obroty silnika jakby miał ochotę zgasnąć. Zauważyłem to dzisiaj jak wróciłem z pracy - nie wyłączyłem silnika przed wyjściem z samochodu, żeby zamknąć bramę (nie wiem w sumie czemu :P) i wtedy doszło do mnie, że coś jest nie tak.

2. Coś też brzęczy jak się doda trochę gazu.

3. I jeszcze przy zimnym silniku przy redukcji biegu występuje piszczenie.

4. I jeszcze przy lekkim wciśnięciu gazu lekko poszarpuje - nie ciągnie równo...

Do tej pory traktowałem mój samochód jak kapryśną kobiętę - ma swoje wady ale ją lubię. Aczkolwiek kończy mi się cierpliwość i ogólnie baaardzo mam ochotę zacząć bluźnić na jej temat. Chciałbym, żeby to był tylko okres...

Wymieniłem jej ostatnio silnik (poprzedni umarł po tym jak łańcuszek miał za dużo luzu i zaczepił się o komorę co spowodowało ogólne rozp#@!! (zepsucie) silnika), na początku wszystko było pięknie... ale nie trwało to długo...

 

Czy ktoś ma pojęcie co to może być? Czy wszystkie te objawy mają jedno źródło? Ile to może mnie będzie znowu kosztować?

Jutro postaram się sprawdzić jak to wygląda na zimnym silniku, może nagram filmik kamerką jak będzie coś slychać...

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

musisz zlokalizować co sie dzieje zobacz czy masz olej czy coś się nie odkręciło ja po mechanikach jeszcze nie mogę auta doprowadzić do 100 % sprawności potrafili nie dokręcić kolektora ssącego węży stabilizatora pompy wodnej ,,i nie znaleźć wycieku w deklu ,,, wiec

 

Sam posłuchaj z czego takie dźwięki ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szarpania to sprawdż czy nie masz zawalonego gażnika.Zdejmij pokrwę filtra powietrza i zobacz czy nie nagaru w przepustnicy.

Jeżeli jest kup preparat do czyszczenia gażników taki w sprayu popsikaj i oczyćś(np szczoteczką do zębów teściowej:) .Po tej operacji ne odpalaj odrazu auta bo może być BUM(tak z 10 min).Możesz też spróbować dodatku do paliwa do szyszczenia gażnika. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...