Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

luz na kole


haczepsu

Rekomendowane odpowiedzi

mam luz na przednim kole T II trudno powiedziec nie ogromny ale jest mocno wyczuwlny i mam pytanie czy to jest normalne czy moze cos z lozyskiem amoze wystarczy dokręcic a i jakie tam jest lozysko stozkowe , pllaskie , podwójne pojedyncze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiasz tym pytaniem. Skoro jest luz to na kanał, centralnie lewarem w górę żeby koła zawisły i szukaj co ma luz. Ja takie sprawy oddaję komu innemu do zrobienia bo się nie znam i nie mam zaplecza.

Co do łożyska to o ile pamiętam jest podwójne i zanim zacznie huczeć podczas skręcania to już nieźle lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa łożyska skośne, kasuje się luz nakrętką i tyle, w skrócie to odkręcasz sprzęgiełko, potem wykręcasz śrubę z podkładki zabezpieczającej i regulujesz.

dopiero jak jest uszkodzone to się wymienia, jak jeździłeś długo z luzem to jest spora szansa że masz je do wymiany. regulacja to z 5-10 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc jeszcze mam pytanie czy przy odkrecaniu tych sprzegiełek to wystarczy odkrecic te sruby i schodza czy niema jakiegos knyfu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgieł ka odkręca się normalnie tymi śrubami i zdejmuje całą kopułkę.mW środku jest są takie pierścienie i blaszki co je odpychają (mówiąc opisowo a nie technicznie...hehehe) ale ale nie powinny wypaść. Jeśli by wyleciały to wystarczy je odpowiednio włożyć z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...