Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia Note 1DIN na 2DIN


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie poddaję się łatwo, sprawdzę całą instalację o postępach dam znać, pozdro.  :)

I tak trzymać!Moja krew! (Nie bierz sobie tego do serca ) :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ilość klawiszy jest inna :| , u mnie jest ta skromna, bez słuchawki  :unsure:  więc teoretycznie radio 1din a ciekawostką jest to, że kostki nie pasują  :wacko:  

 

Były też radia 2 DIN ale bez zestawu głośno mówiącego. Zatem możliwe, że masz konsole od takiego właśnie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem środkową część złącza MINI ISO które będzie mi niezbędne, do tego zassałem schemat układu sterowania. W czwartek biorę się do roboty i dam znać.


Tak więc dziś (sobota) zabrałem sie do pracy i akcja zakończyła się sukcesem.  :punk:  Musiałem odszukać kable sterujące, w tym celu zdemontowałem osłonę kierownicy i "prześwietliłem" instalację aby odszukać własciwe kable-były w głównej wiązce a nie bocznych kostkach! Celowo nie podaję kolorów gdyż instalacje mogą być w kilku wariantach. Czas jaki na to poświęciłem to około 1h  :)  Prawdopodobnie radia które posiadają złącze 3 częściowe MINI ISO-pełne mogą być sterowane z kiery za pomoca oryginalnego "pilota" to dobra informacja dla osób którym brakuje mp3. Ja wykorzystałem środkową część MINI ISO zieloną. 74abdece0f9d9571gen.jpg


8728ee2eb8dde436gen.jpg


1905740800_1321030281.gif

Edytowane przez robertbydzia
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie plusa,a Ranger powinien to gdzieś utrwalić dla potomnych,i nie chodzi tu wcale o sposób ,ale o wytrwałość i zacięcie w podejściu.Ku pamięci ;):thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Powiedz jeszcze jakie to radio - czy nissanowskie czy kupione "na wolnym rynku". Brakuje mi tej informacji do utwalenia Twojej akcji w odpowiednim dziale :).

I jeszcze jedno pytania. Mówiłeś, że miałeś pierwotnie radio 2 DIN. Co uwonioną przestrzenią. Kupiłeś jakiś adapter/maskownicę ze schowkiem w tym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio które zamontowałem to oryginalne CD NISSAN w wersji 1din (małe) i taką miałem też konsolę środkową. Natomiast instalacja elektryczna która tam się znajdowała pasowała tylko do radia fabrycznego (dużego) 2din. 


d01e2a257cd3eb44.jpg


fd756d9426e93a2egen.jpg


A wszystko zaczęło się od tego, że zaraz po kupnie auta chciałem wrócić do oryginału z radiem, bo ktoś zamontował tam stare VDO i regulacja z kiery ni działała. Zakupiłem używane fabryczne radio 1din na allegro i zabrałem się za wymianę,. W instalację była wpięta przejściówka z oryginalnej kostki nissana (najszersza w radiu 2din) na standardowe ISO-2 kostki. Okazało się jednak, że owszem "nowe" radio działa ale nie z kiery, więc zacząłem szukać i się zdziwiłem, bo istalacja mi nie pasowała do reszty i to w zasadzie mnie zmobilizowało do działania. Obecnie cieszę się z całkowicie sprawnego systemu :dribble:  Bardzo dziękuję za miłe słowa i pomoc, w razie potrzeby służe pomocą. 

Edytowane przez robertbydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginał pójdzie bez to nie wiem,ale 2 DIN np.GMS ma wszystkie sterowania ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno bez problemu, gdyż część funkcji jest powielona na kierownicy i tyle. Mozna też samemu zamontować oryginalne sterowanie z kierownicy poprzez zakup przycisków na kiere i tasmy pod kierownicę (o ile już nie jest przygotowana do montażu) od wersji z funkcja sterowania. np a51f8a9ebb3361e0gen.jpg


i taśma9e53d004667ab372.jpg


Koszt takiego zestawu około 250-300zł z wysyłką + Twoja robocizna, potrzebny schemacik, prosze bardzo... (obrazkowy  :icecream: )4b7d83e4ed211deegen.jpg

Edytowane przez robertbydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Radio które zamontowałem to oryginalne CD NISSAN w wersji 1din (małe) i taką miałem też konsolę środkową. Natomiast instalacja elektryczna która tam się znajdowała pasowała tylko do radia fabrycznego (dużego) 2din. 

d01e2a257cd3eb44.jpg

fd756d9426e93a2egen.jpg

A wszystko zaczęło się od tego, że zaraz po kupnie auta chciałem wrócić do oryginału z radiem, bo ktoś zamontował tam stare VDO i regulacja z kiery ni działała. Zakupiłem używane fabryczne radio 1din na allegro i zabrałem się za wymianę,. W instalację była wpięta przejściówka z oryginalnej kostki nissana (najszersza w radiu 2din) na standardowe ISO-2 kostki. Okazało się jednak, że owszem "nowe" radio działa ale nie z kiery, więc zacząłem szukać i się zdziwiłem, bo istalacja mi nie pasowała do reszty i to w zasadzie mnie zmobilizowało do działania. Obecnie cieszę się z całkowicie sprawnego systemu :dribble:  Bardzo dziękuję za miłe słowa i pomoc, w razie potrzeby służe pomocą. 

A ja chciałbym zmienić fabryczne radio 1DIN na radio 2DIN. Da się taką operację przeprowadzić? Są jakieś przejściówki czy trzeba kombinować samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zmienić fabryczne radio 1DIN na radio 2DIN. Da się taką operację przeprowadzić? Są jakieś przejściówki czy trzeba kombinować samemu?

Da się,są przejściówki.Ale do przejścia na 2DIN musisz kupić konsolę od Note na 2 DIN.Jeżeli będziesz zamieniał na dedykowane np.GMS to nie trzeba przejściówek  i sterowanie z kierownicy działa.Co więcej,w konfiguracji miałem ustawienia co chcę mieć z kierownicy.

Zresztą ,przeczytaj mój pierwszy wpis na 1 stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

:D

Demontaż konsoli:wykręcić dwie śruby schowane pod zaślepkami w schowku i wykręcić dwie śruby schowane pod długą zaślepką pod konsolą.Wyjąć konsolę,wypiąć radio.

Dorosłem do tego aby wymienić fabryczne radio na GSM 6321 lub VORDON HT-869V2. Jeszcze nie zdecydowałem na jakie bo wcześniej chciałbym zobaczyć jakie przewody i wtyczki są w moim samochodzie. Mam Nociaka E 11 z 2012 roku i nie mogę zdjąć środkowej konsolo żeby się dostać do radia. Wykręciłem dwie śruby które są w schowku. Ty piszesz o jeszcze jednej parze śrub schowanych pod długą zaślepką. Sęk w tym że nie mogę zlokalizować tej zaślepki. Po prostu nic takiego u mnie nie istnieje albo dopadła mnie totalna ślepota. Czy mógłbyś bliżej określić położenie tej zaślepki albo jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosłem do tego aby wymienić fabryczne radio na GSM 6321 lub VORDON HT-869V2. Jeszcze nie zdecydowałem na jakie bo wcześniej chciałbym zobaczyć jakie przewody i wtyczki są w moim samochodzie. Mam Nociaka E 11 z 2012 roku i nie mogę zdjąć środkowej konsolo żeby się dostać do radia. Wykręciłem dwie śruby które są w schowku. Ty piszesz o jeszcze jednej parze śrub schowanych pod długą zaślepką. Sęk w tym że nie mogę zlokalizować tej zaślepki. Po prostu nic takiego u mnie nie istnieje albo dopadła mnie totalna ślepota. Czy mógłbyś bliżej określić położenie tej zaślepki albo jakieś zdjęcia?

Internet ma to do siebie, że można wszystko lub prawie wszystko wyszukać. Plastikowa listewka jest pod radiem. Trzeba ją czymś płaskim wydłubać i tam są dwie śruby. Tu masz link na youtube. Jest pokazane chyba wszystko?.https://www.youtube.com/watch?v=ndCcbDulJCY

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet ma to do siebie, że można wszystko lub prawie wszystko wyszukać. Plastikowa listewka jest pod radiem. Trzeba ją czymś płaskim wydłubać i tam są dwie śruby. Tu masz link na youtube. Jest pokazane chyba wszystko?.https://www.youtube.com/watch?v=ndCcbDulJCY

Serdeczne dzięki Kolego za podpowiedź. Teraz wszystko jest jasne i oczywiście proste.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...