Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klima szarpie silnikiem?F9Q


Mactroj

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny objaw włączona klima szarpie silnikiem szczególnie na biegu jałowym!Miałem awarie (samo zapłon)ponad normatywne obroty silnika.Czy mógł paść agregat?Klima chłodzi chyba normalnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypal złe paliwo żenione rozpuszczalnikiem lub innym łatwopalnym dziadostwem ( powoduje wcześniejszy zapłon mieszanki i stąd to to tańcowanie), wlej środek do czyszczenia wtrysków, zalej dobre nieżenione paliwo i dopiero potem włączaj klimę . Jeżeli silnik bez klimy pracuje równo a klimą tak jak opisujesz to jedź do magika od klimy niech sprawdzi ciśnienie w układzie - na niskim ciśnieniu 2-4 atm, na wysokim 15-20 atm, jeżeli są wyższe to silnik ma ciężej, może być wina sprężarki lub sprzęgła na niej ( ma też łożysko czasami się zaciera). Sprawdzaj po kolei bo nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest wina spręzarki ? może klima nie jest nabita lub sprężarka ma zamało płynu smarującego ?

Ja robiłem w KrK z klimą 220 zł ze wszystki do 1.9 dci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bez klimy jest OK to problem jest w sprężarce upewnij się u gościa zajmującego się klima zanim cokolwiek rozbierzesz bo to kosztuje , osłuchaj sprężarkę stetoskopem lekarskim i będziesz słyszał czy hałasuje czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bez klimy jest OK to problem jest w sprężarce upewnij się u gościa zajmującego się klima zanim cokolwiek rozbierzesz bo to kosztuje , osłuchaj sprężarkę stetoskopem lekarskim i będziesz słyszał czy hałasuje czy nie

Wymieniłem jedną świece żarową i pozbyłem się problemu z szarpaniem i check czerwony zgasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szarpanie silnikiem na wolnych obrotach przy włączonej klimie to objaw zabrudzonego zaworu rozprężnego klimy

wystarczy wyczyścić u klimatyzatora i nie powinno to kosztować więcej niż 50-70 złotych

pozdrawiam kmiart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...