Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gorąca skrzynia biegów


Gość Kwiat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich! Mam pytanie odnośnie skrzyni biegów. Ostatnio pojeździłem na dłuższych trasach w upały i zauważyłem, że skrzynia mi się"gotuje". Dodam, że chyba skrzynia bo jest wyczuwalne ciepło między drążkiem zmiany biegów a ręcznym/podłokietnikiem. Nie wiem czy to brak jakiś płynów/olejów czy normalna sprawa jak np. nagrzewanie się wału. Sprawdziłem olej w skrzyni biegów i było go odpowiednio dużo. Wymieniłem go bo i tak bo już tego wymagał. W cieplejsze dni dalej jest dalej się nagrzewa podłoga pod ręcznym. Na trasie nawet bardzo. W chłodniejsze jest ok. Może w skrzyni rozdzielcza ma za mało oleju? Dodam, że skrzynia chodzi bez zarzutu i nic w niej nie wyje ani nie stuka. Podpowiedzcie proszę co to może być lub czy to jest zupełnie normalne. Pozdrawiam!

Edytowane przez Kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i od wydechu. Tereni używałem na krótkich trasach więc mi się tak nigdy nie nagrzewała. Jeśli to normalne to będę uspokojony. Chciałbym się tylko upewnić :-)

Edytowane przez Kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu to wydech nie przechodzi, tam jest reduktor,

trudno powiedzieć, nie wiadomo jak bardzo ci sie to nagrzwa, musisz sprawdzać po koli, co z olejem w reuktorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim np Parchu moim po iluśtam nastu KM zawsze tunel jest gorący.

Olej mam nowy, dobra ilość, skrzynia nie wydaje żadnego dźwięku :) zadbana Xado i w ogóle ideał.

 

Tak mają te auta.

 

O ile z olejem jest wszystko ok oczywiście.

Edytowane przez Whitie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu będę na kanale z Terenią bo i tak zakładam nowe amory to dam znać...przypuszczam, że to może być reduktor. Dzisiaj leżałem pod i patrzyłem jak idzie wydech. Zauważyłem jakieś ślady oleju. Może to pozostałości po wymianie oleju w skrzyni biegów albo jakaś uszczelka w reduktorze puściła. Odezwę się i dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał jest ok. Jednak za mało oleju w reduktorze było. Będę się musiał za niego wziać i sprawdzic skąd uchodzi :( Znowu kanał mnie czeka...chyba tam zamieszkam hehehe...na szczęscie to ostatnia rzecz co bedzie do zrobienia i bedzie można śmigac. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli olej w reduktorze jak sugerowałem

nie wiem jak uszczelniacz przedniego wału ale tylnego to nie ma zamiennika na mieście bo rozmiar jest głupi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...