Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Schemat złącz radia


Gość mroczek47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mroczek47

Witam. Jestem tu nowy i o odrobinę wyrozumiałości proszę. Posiadam Almerkę Tino z 2004 roku z silnikiem 1,8 w benzynce. Mam wbudowane to oryginalne radio z monitorem lcd i całym panelem sterowania klima/audio itp. Mam pytanko, czy ktoś wie jak wyglądają złącza z tyłu tego radia? Zależy mi na podpięciu tuby, żeby był minimalnie większy basik. Nie chcę z tego auta zrobić nie wiem jakiego potwora audio, tylko żeby czasem było przyjemnie posłuchać. Szukałem w instrukcjach o układzie elektrycznym ale nic nie znalazłem. Może jakby tak zamiast tylnych głośników podpiąć tubę i sterować dźwiękiem przód/tył ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu z radia wychodza trzy kostki i pełno kabelków. Która złączka jest od radia to nie wiem - trzeba by było odlączać po kolei aby to sprawdzić. Nie wiem jaka tuba, ale jeśli myślisz o zamianie tylnych głośników a w to miejsce tubę to efektu nie będzie ciekawego, bo będzie grało normalnie plus basik, ale mocnego basu nie wyciągniesz. To radio nie ma dodatkowych wyjść na cincze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej tince subwoofer bod fabrycznym radiem, ale musiałem kupic taki konwerter na allegro co sie przechodzi z głosników na cinche mozna go podpiac równolegle z głosnikami nie odłączajac ich. A co do kabelków to ci nie powiem bo ja mam typ bez navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muchamati2, można prosić o jakiś namiar na na ten konwerterek? A subwoofer bez wzmaka(w sensie, że na radiowym wzmaku) ?

 

Czy to o taką przejściówkę chodzi? http://allegro.pl/zlacze-iso-nissan-almera-tino-micra-primera-14b-i2497933743.html

 

Dobra, generalnie ogarnąłem temat. Trzeba kupić taki konwerter z HI input z radia fabyrcznego na RCA, potem to podpiąć pod wzmaka i ze wzmaka droga wolna do głośników i tub. Zastanawia mnie jednak to, jak podpiąć do wzmaka kabel remote, tak zwany "wybudzacz" gdyż nie wiem czy znajdę w tej oryginalnej kostce taki kabel aby wyprowadzić, żeby to wszystko miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej tince subwoofer bod fabrycznym radiem, ale musiałem kupic taki konwerter na allegro co sie przechodzi z głosników na cinche mozna go podpiac równolegle z głosnikami nie odłączajac ich. A co do kabelków to ci nie powiem bo ja mam typ bez navi.

 

To dużo koledze i na przykład mnie, to do tematu nie wniosłeś. W Tince co chyba subwooter był pod siedzeniem /ale nie we wszystkich-typach i krajach/, ale jeśli piszesz,że coś dokupywałeś-------tzn.. że znów czegoś brakowało-aby działało!!! Czyli nie było orginalnego!!!

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

To może koledzy będą wiedzieć czy w można bez przeróbek zmienić karseciaka na kompakt?Są takie do kupienia na aledrogo:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...