Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z elektryką i zapłonem :(


Gość Neonix

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm jestem tu od nie dawna i mam pewien problem a mianowicie głupiejącą elektrykę, problem zaczoł się od nie dawna i takie są tego skutki :1- po wyłączeniu świateł odcina całą elektrykę w środku tzn.radio, lampkę sufitową , wyświetlacz od przebiegu i godziny, 2-sam załącza sie zapłon razem z alarmem i mruga ikona check , 3-po odpaleniu silnika nie można go zgasić... Poprostu załamuje już ręce i nie mam zielonego pojęcia co jest grane, przekopałem całą instalacje wszystkie bezpieczniki,przekaźniki i już sam nie wiem co może być! to już jest mój czwaty nissan i z żadnym nigdy nie miałem poważnego problemu :( Zastanawiam się nad jedną rzecza, złamał mi się kiedyś kluczyk w stacyjce i połowa została w środku a drugą połową odpalam. Może to mieć jakiś wpływ na to wszystko ? imobilaizer, system NATS ?

(auto-alarm orginał, nic nie kombinowane)

Czekam na konkretne odpowiedzi i z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam raczej na zwarcie bo nie możliwe by takie obwody się łączyły czymkolwiek

 

na początek zobacz kable od stacyjki i od przełącznika świateł podejrzewam że pod kierownicą sie coś pospawało razem

miernik na sprawdzanie obwodów i patrzysz co się łączy z czym wiem że P11 ma już jakiś zespolony duży przekaźnik może z nim problem choć wątpię

 

światła z przełącznika odpalają przekaźnik i od niego idzie prąd na żarówki

kontrolka check i reszta odpala się poprzez sygnały startowe czyli generalnie od zapalonej kontrolki ecu odpala sobie przekaźnik i zasila siebie dalej alarm nie wiem co odcina ale być może on jakieś jaja robi ,,,,

 

tak czy inaczej kup multimetr w biedr ,,, czy gdzie tam tdo 15 zł ...i sprawdzamy

 

a masz alarm czy centralny zamek z pilota ? napisz jakie światła itp czy wywala bezpieczniki ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek centralny z pilota, wywalało wcześniej świtła pozycyjne tył i podświetlanie deski rozdzielczej (palił się bezpicznik pod machą 15 odpowiedzialny za to wszystko) no ale teraz jest z tym OK, i teraz to ... Kabli nie zespawało, przeleciałem wszytkie od podstaw i wzystko jes ok. Wczoraj pisałem że po wyłączeniu świateł odcina całe zasilanie dziś jest już znów inaczej, światłą są już ok i nie odcina zasilania i znikł problem z tym zapłonem i alarmem no i oczywiście możliwością zgaszenia silnika. Ale żeby nie było wesoło teraz jak przekręcam stacyjkę na pozycję "powiedzmy off " ucieka znów zasialnie... Zastanawia mnie pewien bezpiecznik wewnątrz o numerze 25 i w przedziale oznaczenia ROOM LAMP, od czasu gdy kupiłem auto ten bezpiecznik jest wyciągnięty ale gdy go wsadzę wtedy załącza się zapłon bez kręcenia stacyjką i wtedy też nie można zgasić silnika.

Dla mnie to staję się powoli jak Czeski Film! wiem że cała ta sytuacja wygląda komicznie ale to są realia :)

kurcze chciałbym to jak najszybciej ogarnąć bo za tydzień wyjeżdżam do Zakopca, nigdy nie byłem u mechanika z żadnym autem w sprawach mechanicznych ale na elektrykę jestem w tym przypadku bezradny :(

 

A co z stacyjką może tam tkwi cały problem razem z połową kluczyka w środku? może to ona może głupieje i robi gdzieś zworę ? a z tego co wiem to nissany są bardzo czułe na takie zwarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacyjka to zamek i przełącznik stykowy który jest na końcu kwestia przekrącania nie ma nic wspólnego z możliwością kręcenia samym zamkiem natomiast jakaś sieczka w tym stycznikowym przełączniku może dawać czadu można to odpiąć z tyłu stacyjki z kostką ... kable idą wiązkami być może ktoś miał problem i dla tego nie ma tego bezpiecznika ,,

 

no niestety w elektryce są różne jaja

 

tak na zdrowy rozum to to zgaszenie silnika wyłączenie zapłonu powinno nastąpić po odpięciu zasilania ecu po tym jak odcięte są sygnały od aparatu zapłonowego czyli wg mnie prąd z lampy czy też innego oświetlenia bo i zapalniczka będzie na tym obwodzie chyba puszcza prąd na obwód stacyjkowy np przemierz stacyjkę z tym bezpiecznikiem czy nie ma przejścia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i lipa wszystko niby jest ok została mi do sprawdzenia jeszcze ta stacyjka... kurcze no !

 

Witam problem rozwiązany, za całą sytuacje była odpowiedzialna stacyjka :) wielkie Dzięki za pomoc,pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...