Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera N 16 2001r sonda lambda,błąd P0141 i P0171


Gość franz998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie,problem z błędami.podłączyłem mini kompa w celu sprawdzenia różnych błędów i pojawiły się dwa.P0141 i P0171.Z tego co rozszyfrowałem,to błędy tyczą się sondy lambda,a w zasadzie jej grzania i chodzi o drugą sondę,tą pod samochodem.

Czy te sondy,bo są dwie różnią się od siebie?Zauważyłem także większe zużycie paliwa,zazwyczaj robię o 50/60 km mniej na zbiorniku lpg niż wcześniej.

Rozumiem,że wymiana sondy pomoże i błędy nie będą widoczne na kompie?

Póki co nic na desce nie wyświetla się.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ga sonda nie ma udziałiu w doborze mieszanki sprawdza tylko działanie katalizatora obwód grzania to grzałka można to sprawdzić

 

co do spalania to sprawdź szczelność instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ga sonda nie ma udziałiu w doborze mieszanki sprawdza tylko działanie katalizatora obwód grzania to grzałka można to sprawdzić

 

co do spalania to sprawdź szczelność instalacji

 

Dzięki za odpowiedź.

Z instalacją jest wszystko ok,podłączona była do kompa,sprawdzane mapy itd.

Zresztą gaz zakładałem u znajomego i nigdy nie było z nim problemu.

To tzn z gazem i znajomym:)

Rozumiem,że jak wymienię sondę to problem zniknie?

Wydaje mi się,że na zużycie paliwa wpłynęło też ciśnienie w oponach.

ogólnie Nissanem jeździ moja żona i jak go ostatnio wziąłem to okazało się,że w każdym kole było po 1.2 bara.Więc opory auto miało i pewnie stąd też wyższe zużycie paliwa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o polowe za mało ja ostatnio dochodzę do zdania na wielu autach ze większe spalanie gazu jest spowodowane jakimiś małymi wyciekami warto np po nocy rozkręcić układ wtryskowy czyli węża od wtrysków do reduktora i zobaczyć czy syczy ,,,tz ze gaz sobie tam grzecznie siedzi i tak ma być

 

druga sprawa 2 ga sonda i obwód grzania wskazuje albo na brak prądu w nim lub walniętą grzałkę w sondzie można to sprawdzić z reguły białe kable przykładasz miernik i ma być opór albo wystarczy przejście ew jak jest walnięty kat to sonda się zaświeci i wymiana jej nic nie da warto w tedy kupić nowy kat w cenie masakrycznej lub zastosować tulejkę czy coś tam ,,,szukaj na forum oszukujesz sondę i błędów nie ma ,,,,warto sprawdzić bo kwoty nowej sondy pewnie 300 zł lub kata 1300 zł ,,, są duże zwłaszcza jak można to sobie zostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...