Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni.


Oskr5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj wybrałem się z moim sunnym n14 1.4 benzyna do mechanika na wymianę oleju w skrzyni manualnej.

Powiedział mi on że jeśli w sunnym nigdy olej w skrzyni nie był zmieniany to po wymianie oleju(gl4 80w) skrzynia może się popsuć.

Nie wiem co otym myśleć, co wy myślicie?. Wymieniać czy niewymieniać? Oto jest pytanie!

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem prawdopodobnie pierwszy raz od nowości przy stanie licznika ok. 180 tkm na 75w90 (piszę z głowy). Nic się złego nie stało. Mechanik gada bzdury, każdy olej się przepracowuje i trzeba go wymienić. W starym oleju ze skrzyni na pewno będą opiłki metali, będzie przepracowany. Razem z wymiana oleju wymień mechanika ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Wymieniłem u siebie przy 200 tys. Kolo który wymieniał stwierdził że wcześniej nalane było za dużo więc prawdopodobnie wymiana była 2 raz. Wlał jakiś tani olej - od tamtej pory (50 tys.) nie zauważyłem żadnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewaj śmiało, ja w sunym wymieniałem jakoś przy 250 tysi przebiegu i efekt był taki, że skrzynia zaczęła się troszkę kulturalniej zachowywać, więc może być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...