Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] Centralny zamek wogóle nie dział


Gość vabank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nie dawno Primere p12 lecz przy zakupie osoba sprzedająca nie pochwaliła się, że centralny zamek nie działa ;> chciałem się Was poradzić jaka może być tego przyczyna?

Mianowicie samochód kompletnie się nie zamyka, gdy chcę przekręcić zamek w drzwiach kierowcy by auto się zamknęło, centralny wogóle nie reaguje, co lepsze, nawet drzwi kierowcy się nie zamykają, pilot również wogóle nie reaguje, narazie radze sobie tak, że zamykam się przyciskiem w tunelu środkowym, pozniej otwieram drzwi kierowcy i po jakimś czasie one same się domkną, ale gdy chcę je za jakiś czas otworzyć nie reagują kompletnie dopiero jak poszarpię za klamkę i poprzekręcam kluczyć do otwierania klamka puśc i auto się otworzy

 

Macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to roku samochodu ?

Z mojego punktu widzenia to wina pilota a nie centralnego zamka bo jeśli zamek lub mechanizm sterujący nim nie działał to by się nie dał zamknąć od środka.

 

Możliwe że jeden z czujników centralnego zamka nie działa .

 

http://allegro.pl/nissan-primera-p12-czujnik-centralnego-zamka-i2523693640.html

 

 

Czy masz drugi kluczyk do auta ?

Edytowane przez michaell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial siłownik centralny rozebrał bok drzwi kierowcy i zobaczył rećznie jak chodzą siłowniki jak trze i nie przeskakuje luxno po oporze to chyba to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to roku samochodu ?

Z mojego punktu widzenia to wina pilota a nie centralnego zamka bo jeśli zamek lub mechanizm sterujący nim nie działał to by się nie dał zamknąć od środka.

 

Możliwe że jeden z czujników centralnego zamka nie działa .

 

http://allegro.pl/ni...2523693640.html

 

mnie ciekawi ze po zamknieciu drzwi przyciskiem na tunelu ze srodka mozna drzwi otworzyc-u mnie sie nie da.

Edytowane przez wlad69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamknięciu auta od środka da się otworzyć drzwi lecz po otwarciu drzwi piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2003 rok, problem w tym, że nie mam drugiego kluczyka tak bym miał czarno na białym co jest z tym nie tak. Nie wiem co moze być popsute ale od srodka zamek zamyka auto, chyba będzie trzeba odwiedzić jakiegoś magika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem co może być nie tak . Kluczyk który masz może być nieoryginalny. Rozmawiałem z gościem od dorabiania kluczy powiedział że trzeba wyciągnąć puszę immobilizera i z niej dorobić kluczyk i wszystko będzie ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem co może być nie tak . Kluczyk który masz może być nieoryginalny. Rozmawiałem z gościem od dorabiania kluczy powiedział że trzeba wyciągnąć puszę immobilizera i z niej dorobić kluczyk i wszystko będzie ok .

a co wspolnego ma immobilizer z centralnym zamkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99 % pewny że w Nissanie tak jak w Fordzie z puszki immobilizera odczytasz kod fali centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem co może być nie tak . Kluczyk który masz może być nieoryginalny. Rozmawiałem z gościem od dorabiania kluczy powiedział że trzeba wyciągnąć puszę immobilizera i z niej dorobić kluczyk i wszystko będzie ok .

 

Kluczyk oryginalny NATS, system Simensa a sam króciec Valeo. Ale tak jak kolega wyżej pisał pewnie siłownik w drzwiach skoro od środka zamyka się normlanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...