Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie 1.9 dCi (renault engine) & 1,9 TDI (VW group engine)


michaell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem okazje jechać jako kierowca samochodem Audi A4 1,9 TDI 110 KM

Dane silnika 1.9 TDI 1896 cm³ 110 KM (81 KW) przy 4150 obr/min 235 Nm przy 1900 obr/min

1.9 TDI (110 KM) 11,3 s

do 100km/h

 

Porównując przyśpieszenie audi a4 do 1.9 dci 120 km w Primerze to audi słabo przyśpiesza.

 

Dane Nissana

1,9 Dci 120 przy 270/2000 przyśpieszenie 10,5 do 100 km/h

Z tego wynika że P12 ma aż 35 niutonometrów więc niż TDI

 

Czy jak byście mieli do wyboru A4 1,9 z 2003 a Nissana Primere 1,9 z 2006 to które lepsze ?

 

tutaj link do innego postu związanego z porównaniem tych samochodów

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84809-dlugosc-przestrzeni-ladunkowej-w-primera-p12-kombi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od przeszlości aut i ich ogólnego stanu , 2x w p12 bym nie wszedł chyba chociaz nie dam 100% bo wiem juz cos o tym aucie i nie musialbym kolejnego odkrywac na nowo , porownal bym koszty eksploatacyjne , mysle ze za cene tych aut mozna wyrwac duuuuzo mlodszą lagunę w kombi z najbardziej wypasionym wyposazeniem :) i ku temu bym szedl.

 

3 lata roznicy sporawo audi na pewno lepiej wygląda w środku lecz to tez kwestia gustu i wyposazenia, nie wiem jak wyglada utrzymanie a4 ale p12 nie jest duze no i mlodsze auto szukalbym silnika 2,2 z lancuszkiem , sam mam 1,9 dci nie narzekam ale mysle ze majac 2,2 zaoszczedzic mozna na rozrzadzie choc wszystko mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. P12 ma lepiej rozwiązane zawieszenie, A4 jest wielowachaczowe a więc naprawa kosztowniejsza

2. 1.9 dci chodzi ciszej od 1.9 TDI i ma lepsze przyspieszenie , poza tym ma 6-biegów co ma znaczenie w trasie ( 5-ciio biegówka to już relikt przeszłości , wiecej pali bo musi mieć większe obroty na 5-tym biegu przy tej samej prędkości)

3. Wadą 1,9 dci są, panewki rozprężne , czyli bez zatrzasków ( dlatego mechanicy unikają remontów silnika z grupy renault), centralny wysprzęglik ( trzeba wyrzucać skrzynie, żeby go wymienić)

4. Koło pasowe wału korbowego - sposób mocowania do wału bez stożka lub wieloklina - totalna porażka, czesto się zrywa pod obciążeniem klimy

5. P12 lepiej się trzyma drogi przy prędkościach powyżej 120km/godz. ,, przykleja się do drogi", ciągnie na każdym biegu bez względu od jakiej prędkości przyspieszamy

 

Reszta to sprawa gustu, kasy i wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. 1.9 dci chodzi ciszej od 1.9 TDI i ma lepsze przyspieszenie , poza tym ma 6-biegów co ma znaczenie w trasie ( 5-ciio biegówka to już relikt przeszłości , wiecej pali bo musi mieć większe obroty na 5-tym biegu przy tej samej prędkości)

 

to nie do konca tak-co z tego ze mam w primerze 6 biegow,jesli obroty na 6-tym sa wieksze niz w niejednym aucie na 5-tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie wrzuciłem 6 bo się boję punktów karnych :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...