Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stozek a blos


Dominik14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jasno sprecyzowane jak to wyglada. Czy na blosie spalanie sie zmienia czy zmienia sie elastycznosc moc cokolwiek czy moze tylko dzwiek? Zastanawiam sie nad kupnem stozka do sr20de mam wywalone katalizatory przyspieszony zaplon i nie wiem czy to sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżwięk się zmienia na pewno, p10 mi chodziła całkiem inaczej po wstawieniu blosa i stożka.. do tego wydaje mi się że szybciej reagował na wdepnięcie gazu zwłaszcza przy niskich obrotach, ale też miał trochę zapłon wyprzedzony żeby go odmuliło. Różnicy w spalaniu nie zauważyłem w mieście, w trasie moze delikatnie, ale nie pokonywałem codziennie większej trasy żeby dokładnie sprawdzić, jedynie ok 100km po miescie, kiedy autko piło swoje, bo musiało :D jeśli chodzi o wady to u mnie nastąpił ich wysyp po czasie... wiec ciezko powiedziec co było winą czego.. ogólnie na minus zaliczyć mogę uciążliwe z lekka przechodzenie z benzyny na gaz - domyślnie instalacja zaskakiwała przy 2tys obrotów(albo 2,5 juz nie pamiętam) po założeniu blos'a przegazówka musiała być mocniejsza, bo inaczej gasł- chwilę potrzebował by zassać gaz przez dodatkową przepustnicę :P Więcej grzechów nie pamiętam.. Jednak jakby mnie ktoś dzisiaj zapytał jeszcze raz czy chce założyć blosa to chyba bym sie nie zdecydował (no chyba że byśmy go raz a dobrze wyregulowali :) ), na stożek zaś owszem, bo dzwięk fajniejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co miałeś pochrzanione z tym gazem ja miałem blosa ze stożkiem i żadnego gaśnięcia nie było przy przejściu gaz pb 1 generacja a wł przełączany prąd między pb a zaworami lpg szarpnął i tyle na biegu jak wysprzęglałem to bez objawowo

 

ja mam własne odczucia napewno dół się poprawia

 

ale ja już nie wywalę 200 zł na stożek

 

bo co to daje i jaka jest różnica moje proste obliczenia

 

jak wiadomo wkładki sportowe z tego samego materiału co stożki nic nie dają czemu ?

 

Ano temu że liczy się powierzchnia ssania a nie materiał i między nimi nie ma różnicy

 

ja zastosowałem już w 2uch furach taki patent kupuje filtr walcowy z Filtrona AR296 kosztuje grosze w porównaniu do stożka

 

wsadzasz na kleju zaślepkę z rury PVC 75mm z jednej strony a z drugiej kolanko adapter czy co wolisz wchodzi pasownie wystarczy uszczelnić jakiąś pastą klejem itp ... i masz to samo za 30 zł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachciało mi sie modyfikacji to mialem :P a że po drodze nie wszystko wyszło jak powinno to już co innego, ale to już nie jest moje zmartwienie bo jesienią pewnie będę szukał kogoś kto zechce p10 przygarnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz przygarnąłem P11 SR20 ale w automacie choć wsadzę jej ten filterek bo do 2000 tys to nie jedzie

 

są na allegro te filtry od 14 zł do 40 stu oryginalnie do Forda monca 2.3 TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tofu zechcesz dokładniej opisać jak to zrobiłeś? nie chce wyważać otwartych drzwi. Najlepiej jakbyś wrzucił jakieś zdjęcie jak to u Ciebie wygląda. Zrobiłeś do tego jakąś obudowę? I jaki jest efekt tego patentu z filtrem walcowym - czy rzeczywiście poprawia się dół? Ja mam blosa i w sumie z mocy w górnym zakresie jestem zadowolony, ale tak do 3.000 to nie bardzo jedzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spooko patent fajny i tani a robi robotę nawet ojca 1.6 śmigało na tym filtrze i była bajka ,,teraz redukcja na gaz 1 generacji wiec i filterek czysty został do mojej p11 prawda taka że wielka powierzchnia nie paskudzi sie tak jak mały kwadracik i działa dużo dłużej niż standard warto działać ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...