Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek nie wiadomo dokladnie skad i co leci :-( ???


Gość grzesio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyran aktualnie przechodzi wymiane simeringu walu korbowego, skrzynia zostala zdjeta i jest pewien problem.

Mianowicie jest wyciek jakiegos plynu w okolicy zaznaczonej na zdjeciu. Plyn jest lekko oleisty, bezbarwny, bez smaku. Kombinujemy ze moze to byc chlodziwo, choc smak sie nie zgadza, barwa rowniez, ale nic w tej okolicy nie przychodzi do glowy, poza tym w zbiorniczku jest ubytek plynu.

Tak wiec moze uszczelka pod glowica ? choc troche dziwne, bo ubytek zauwazylem 2lata temu (od tamtej pory przy 2 uzupelnieniach zrobilem 35kkm) auto jezdzi normalnie, nawet przy duzych obciazeniach, nic sie nie dzieje z chlodzeniem. Silnik pracuje ok.

W okolicy maja zaslepiany byl EGR, i zastanawiam sie czy nie ma zwiazku jakiegos ?

 

wyciek1.jpg

 

wyciek2.jpg

 

ma ktos jakies pomysly, lub spotkal sie z tym ?

wszelkie kopncepty mile widziane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najpierw musisz zidentyfikować co to za płyn - może wspomaganie, jeśli nie silnikowy?

ja właśnie u siebie zaglądałem za koło zamachowe i suchutko,

ale jakby stamtąd ciekło to chyba należy się spodziewać ze koło zamachowe rozrzuci olej do okoła,

weź też po uwagę że podczas jazdy dość ostro wieje więc płyn/olej może być zarzucany z innego miejsca,

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużego wyboru nie masz, silnikowy, przekładniowy, chłodzenia, wspomagania, spryskiwacz ? jak nie olej to ci 2 zostają :P

mnie się wydaje że płyn chłodniczy to chyba powinien w miarę szybko odparować nie zostawiając śladów, spryskiwacz tym bardziej,

bezbarwny i bez smaku może wynikać z tego że na ciepłym silniku tylko cześć odparowała,

w silniku są rożne zaślepki kanałów płuczących więc może któraś puszcza, nie koniecznie spod głowicy, popatrz na korki zwłaszcza że jest ich sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej okolicy zadnego nie ma, po tej stronie. Kombinowalismy bo to na wysokosci uszczelki glowicy, poza tym jeszcze fakt b. niskiego poziomu chlodziwa w zbiorniczku. Bedziemy kombinowac dalej. Tyran jezdzi i tak "miejscowo" wiec opcja jest taka zeby to zlozyc i obserwowac, wiemy gdzie patrzec, moze sie cos wykluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z klimy tam nie kapie skroplona woda? Niektóre auta mają w grodzi przedniej otwór spustowy. Może po wystygnięciu zaślepionej rurki od EGR-a jeszcze skapuje z tamtąd i może to być jednak woda z jakimiś osadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to od czego? Jak dla mnie to dolot spalin z kolektora wydechowego do EGR. Idzie pomiędzy silnikiem a grodzią. Mam gdzieś foty wyjętego silnika daj e-mail to Ci podeślę. Tylko szybko bo za godzinę w kierunku Węgier wyruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej okolicy zadnego nie ma,

a mi się wydawało ze te "kółeczka" na bloku w okolicach rurki na focie to zasklepki kanałów w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...