Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po odłączeniu egr nastąpił problem!!!


Gość husky1987

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

posiadam terrano 2 z97 roku z silniekiem 2.7 tdi 125km. miałem kiedys problem tego typu ze samochodzik stracił moc i zaczał kopcic na biało na na biegu jałowym podczas przygazowania przerywał . dowiedziąłęm sie na tym forum ze lekarstwem jest odłaczenie egr- strzł w 10. odłaczyłem wężyk podciśnienia i było wszysko ok przez jakis czas, do momentu kiedy nastąpił problem z odpaleniem. zaczął mi ciężko palic a jak odpali to strasznie falują obrotu na biegu jałowym do momentu nabrania tempetatury silnika. potem jest juz wszystko ok.

prosze o pomoc i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu akurat wiążesz jedno z drugim ? sprawdzałeś że po podłączeniu egr jest jak dawniej - wątpię

jeżeli problem jest związany z temperaturą silnika chyba nie wymyśle nic odkrywczego żebyś może sprawdził czujnik temperatury dla kompa ? od niego zależą min. parametry wtrysku na rozruch ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógł by mi powiedzieć gdzie jest ten czujnik bo mój terenek z 2,7tdi też coś kiepsko pali. A poza tym, że kiepsko pali jest ok. Autko miało czyszczony regulator pompy zexela i ze 2 miesiące po tym było ok, bak czysty i syfu w układzie paliwowym nie ma wiec to może ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tdi są chyba 3 czujniki patrząc od przodu na silnik po prawej stronie kopułki z termostatem,

a moze by tak ktoś sam zerkną do serwisówki co ? tam jest opisana cała diagnostyka silnika :)

ja to nawet turbo w swoim nie mam nie mówiąc o kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...