Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

znowu te nieszczęsne cewki


zaba113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich nissanomaniaków.

 

Nie zdążyłem rozwiązać do końca problemu z licznikiem a pojawił się kolejny bardziej naglący. Mianowicie po przejechaniu około 1,5 tys km na dopiero co założonej instalacji STAG 300 zaczęły się kłopoty z szarpaniem i strzelaniem z rury oraz z wielkim dołem przy agresywniejszym ruszeniu z miejsca (takie przydławienie). Na benzynie jest wszystko ok. U gazownika okazało się że z instalacją wszystko jest ok , a problemu należy szukać w układzie zapłonowym. Z tego co się zorientowałem na forum to dość pospolity problem z Maximą.

Świece są nowe - Denso.

W komputerze wisi od początku jeden błąd od czujnika spalania stukowego, ale jak dotąd nie miał żadnego wpływu na pracę silnika.

Jedna z cewek ma oderwaną fajkę, ale tak było odkąd ją mam i też było wszystko w porządku.

 

 

Prośba do Was. Czy ktoś mógłby mi polecić miejsce gdzie sprawdzą która to cewka ma przebicie lub jest walnięta (ewentualnie jakiś domowy sposóB). Ja jestem z Brzegu czyli okolice Wrocławia lub Opola wchodzą w grę (jak trzeba będzie podjechać dalej to tez nie widzę problemu).

 

Czy ktoś z was ma jakieś dojścia do w miarę tanich cewek - najlepiej oryginalnych.

 

 

I jeszcze jedno z zupełnie innej beczki jak na zgaszonym silniku i przekręconym kluczyku w pozycję zapłon nacisnę gaz to słyszę dziwne brzęczenie pod maską. Najbardziej przy lekko wciśniętym pedale im bardziej wciskam tym cichszy dzwięk. Czy to norma czy może mam się szykować na kolejny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kawałek fajki od cewki został Ci w gnieździe to znaczy że ktoś już założył tam zamiennik cewki a nie oryginał. Przy oryginalnych się to nie dzieje. A jeśli masz zamiennik to na 100% jest do wymiany bo przy instalacjach gazowych w maximie te cewki się nie sprawdzają. Tylko oryginał. Powiem Ci szczerze że jest trochę zabawy żeby wygrzebać tą fajkę ze środka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kawałek fajki od cewki został Ci w gnieździe to znaczy że ktoś już założył tam zamiennik cewki a nie oryginał. Przy oryginalnych się to nie dzieje. A jeśli masz zamiennik to na 100% jest do wymiany bo przy instalacjach gazowych w maximie te cewki się nie sprawdzają. Tylko oryginał. Powiem Ci szczerze że jest trochę zabawy żeby wygrzebać tą fajkę ze środka :/

 

Z wyciągnięciem fajki nie ma problemu bo ułamała się przed tym okrągłym kołnierzem który nie wchodzi do silnika tylko wystaje na zewnątrz. No ale jak byście mogli pomóc w pozostałych sprawach , byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...