Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przykręcanie tablic rejestracyjnych - Ważne - kradną


Bodek05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie szczególnie do tych którzy przykręcali/nitowali tablice rejestracyjne a nie tylko zatrzaskiwali w ramce bądź też demontowali zdrzaki/przód tył. Czy za samym miejscem na tablice trafiamy od razu na stal czy też jest sporo pustki a może też często praktykowana w różnych autach pianka? Bo uciskając przedni zdrzak mam odczucie że jest tam z 1 cm powietrza z tyłu sztywniej. Wole zapytać zanim zrobię dziury bo może okazać się że nie bardzo jest do czego chwycić a sam spojler to może być mało a nawet mogą wyrwać nam wtedy dziurę. A jak będzie się trzymać mocno to zapewne ominą nasz pojazd... Wiem że śruby też można wykręcic ale tu można lekko zeszlifować łepek itp.

 

Pytanie wynika z tego że u mnie w Krk jest coraz większa plaga kradzieży tablic rejestracyjnych! Jak się łatwo domyślic głównie w celu kradzieży paliwa na czyjś koszt :( Wiąże się to z wizytą na policji i kosztem ok 190zł za ponowne przerejestrowanie auta (samych tablic lepiej nie brać nowych 100 zł bo nasz nr ciągle widnieje w bazie i nasze wizyty na policji mogą być częste).

 

Ogladam zdjecia kolegi MirekG9 z malowania belki i wyglada na to że z przodu powinno być OK.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63496-tino-rdza/ Mirek mam prośbę możesz potwierdzic czy spojler leży blisko tej stali wysztywniajacej i wkleic tu z jedną fotkę? bo ja nie mogę "zassać" twoich fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki tego miejsca nie tak łatwo zrobić, gdyż belkę zasłania z każdej strony zderzak. Na "oko" mogę powiedzieć, że odległość zderzaka od wzmocnienia jest jakieś 3-5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku miałem na myśli jedną z twoich już zrobionych fotek po demontażu zdrzaka do malowania belki :)

3-5 cm hmm to by było za dużo może jakiś dystans :whistle: albo inny pomysł. No chyba że jakaś ultra mocna dwustronna taśma klejąca pod tablicą.... Hmm ale ramka jest jakoś mocowana do spojlera muszę sprawdzić jak, czy tylko jakieś zatrzaski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka jest tylko przykręcana do plastikowego zderzaka. Jak mocno zamontujesz ramkę, to zależy na ile wkrętów ją przykręcisz, a dopiero w ramkę wsadzana jest tablica - którą jak pisałeś często w niektórych rejonach kraju kradną, - a w szczególności w wakacje na wyjazdach, gdzie na skradzionych tablicach tankują pojazdy i uciekają ze stacji nie płacąc.

Jedyne rozsądne wyjście w/g mnie, tj. - po przykręceniu ramki, zamontować tablicę a następnie wiertłem zrobić ze sześć otworów - przez tablicę,ramkę i zderzak, a następnie nitownicą to wszystko złączyć. Możesz też nie zakładać ramki, tylko tak jak pisałeś - taśma dwustronna pod tablicę a następnie nity, ale bez ramki, to trochę straci uroku.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bodek05: Mi też kiedyś dźwignęli tablice, wyrobiłem duplikaty i żadnych klopotów od kilku ładnych lat, nawet przy przerejestrowywaniu na inną osobę. Ramka plastikowa jest przykręcana, więc w tych miejscach zrób dziury w tablicy i puść śrubę przez tablicę i przez ramkę i z głowy.Jak ktoś będzie chciał wyrwać to i tak wyrwie, a powstrzyma to może gówniarzy co wieszają sobie tablice na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...