Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nagły brak mocy, hamuje silnikiem bez powodu


Gość Tommm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa tyczy się N14 1.4 na wtrysku, 95 r. benzyna.

Ostatnio coraz częsciej zdarza mu się bez powodutracic moc. Gaz wciśniety, przyspiesza normalnie i nagle jakgy ktoś kotwicę zarzucił...zwalnia znacznie, znowu zaczyna przyspieszać i sprawa się ponawia...efektem czasami staje po środku skrzyżowania bo nie moge ruszyć.

Mam to na zimnym i ciepłym silniku, staram się nie trzymać gazu jak zaczyna wariowac, bo kiedy raz tak uczyniłem w silniku coś zaczeło dzwonic (ale dźwięk inny niż daje rozrząd)

 

 

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na sunnych aż tyle..... przepływomierz ( o ile jest ) jeśli chodzi o świrowanie silnika, a jeśli chodzi o dziwne dźwięki może EGR ci hałasuje wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest ok. Okazało się, że mam nieszczelny przewod paliwowy i benzyna wyciekła (a że wskaźnik się skończył kilka lat temu to nie wiedzialem o tym :) Także silnik zassał z resztkami benzyny powietrze i stąd takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość piotrek1980_1

U Mnie objawy są podobne. Mam w prawdzie mały wyciek paliwka z przewodów lecz dopiero dzisiaj będę miał czas to zrobić. Mam nadzieję że... te objawy to własnie to. Zaskoczył mnie Twój post - ponieważ u Mnie sprawa wygląda podobnie a już stawiałme na zaolejoną tarczę sprzęgłową. Po godz. 15 już zakończę naprawę - i dam znać - czy to było własnie to samo co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...