Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana płynu chłodnicowego ?


Gość Geezer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł ~~

nic nie trzeba czyścić poszukaj może koło chłodnicy na dole jest jakiś korek spustowy nawet na pewno. zalej jakims sprawdzonym koncentratem i nie bedzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ chłodzenia sam się odpowietrza, poprostu może na początku ubywać troszke płynu jak sie odpowietrzy problemu nie będzie.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

korek powinien byc po prawej stronie na dole chlodnicy przy wymianie otworz na full nagrzewnice niech i stamtad zleci plyn :)

A płyn zmienic lepiej przed latem.... bo na starym plynie (zanieczyszczenia) moze sie przegrzewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jestem tu nowy. Niedawno (po 60 tys wymieniłem płyn chłodniczy w mojej Almerce 1,5. Kilka porad:

1. Odkręć korek chłodnicy. Zdejmij wąż położony najniżej przy chłodnicy - spuścisz wtedy płyn z chlodnicy.

2. Wykręć śrubę odpowietrzającą blok silnika.

3. Ustaw pokrętło nagrzewnicy na maksymalne ogrzewanie.

4. Wykręć śrubę spustową z bloku silnika.

5. Gdy płyn zleci należy zakręcić wszystkie śruby i zalać nowy płyn do chłodnicy.

Ja płukałem swój układ chłodniczy - było trochę brudu szczgólnie w chlodnicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A płyn zmienic lepiej przed latem.... bo na starym plynie (zanieczyszczenia) moze sie przegrzewac

ja bym z kolega polemizowal w zimie sa mrozy i "stary" plyn moze juz nie spelniac swoich parametrow na mrozie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji WKŁ napisano:

1 - odkręcił korek zbiornika wyrównawczego

2 - odkręcić korek spustu w chłodnicy

3 - Wymontować zbiornik wyrównawczy

4 - Odkręcić odpowietrzniki w kolektorze dolotowytm i w głowicy

5 - Odkręcić korek spustowy w kadłubie silnika

6 - Po spłynięciu cieczy przepłukać wodą cały układ

7 - Napełnić aż cieczy wylezie przez odpowietrzniki

8 - Pozakrećać wszystkie korki, nagrzać i ostudzić silnik

 

Skomplikowane? Faktycznie wszystkie opisane w instrukcji śruby można znaleźć pod maską, ja z braku czasu zleciłem to fachowcom :-D

 

Płyn należy wymieniać co 2 latka aby unknąć korozji chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a gdzie sa pozostale sruby do odkrecenia? Bo sciagnalem plyn z chlodnicy i zeszlo z 2.5 l czyli w bloku jeszce musial znajdowac sie plyn :roll: musialem z powrotem zalac plyn i wrocic do domu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest w kadłubie silnika (po prawo poniżej kolektora wydechowego) drugi pod chłodnicą. Pamiętaj o odkręceniu korków w zbiorniku wyrównawczym i w chłodnicy.

 

Powiem szczerze, że sam się z tym nie pitoliłem - brak czasu, ale teorię opanowałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

a jak sprawdzic czy plyn jeszcze jest w porzadku?? jest jakis domowy sposob czy trzeba zaopatrzyc sie w tester??

 

Tak jest domowy sposób, nabież strzykawką bądź czymś innym trochę płynu, który masz zalany obecnie

przelej do słoika i postaw na noc do lodówki - zamrażalnika

rano sprawdzisz jak nie zamarzł to to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest domowy sposób, nabież strzykawką bądź czymś innym trochę płynu, który masz zalany obecnie

przelej do słoika i postaw na noc do lodówki - zamrażalnika

rano sprawdzisz jak nie zamarzł to to jest ok.

 

tez o tym myslalem ale podpadalo mi to na zbyt "Gozdzikowa". Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Pisałem o tym w temacie:

[N16] Nissan Almera II - miniFAQ - podstawy - przeczytaj zanim zapytasz - http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69214-n16-nissan-almera-ii-minifaq-podstawy-przeczytaj-zanim-zapytasz/

 

..."Sposoby z pobieraniem płynu z zbiorniczka wyrównawczego i wsadzaniem go na noc do zamrażalnika to już raczej przeszłość."...

 

*warto najpierw przeczytać a potem pytać, zwłaszcza, że jest podane jak na tacy...;

 

Tak jest domowy sposób, nabież strzykawką bądź czymś innym trochę płynu, który masz zalany obecnie

przelej do słoika i postaw na noc do lodówki - zamrażalnika

rano sprawdzisz jak nie zamarzł to to jest ok.

 

2) Nie zgodzę się z powyższym sposobem ze względu na parę spraw:

 

A) Jaka jest temperatura w zamrażalniku – klasa zamrażania? Akurat w tym modelu co masz?

"Klasę zamrażania oznacza się poprzez gwiazdki. Ilość gwiazdek określa zdolność zamrażania i długość przechowywania zamrożonych produktów. Każda z gwiazdek oznacza kolejne - 6°C." i tak:

 

- = 0 st. C

* = -6 st. C

** = -12 st. C

*** = - 18 st. C – jedne z najpopularniejszych i jak to się ma do np. -37 st. C reklamowanych na płynach...

**** = poniżej -18 st. C w zastosowaniach profesjonalnych nawet do -32 st. C.

 

B) Jaka jest zdolność zamrażania twojego "testera" aka zamrażalki?

C) Co z tego, że np. przez "CAŁA NOC W ZAMRAŻALNIKU" płyn nie zamarznie, a np. w aucie które stoi parę dni na mrozie (np. większym) płyn szlak trafi?

...

 

Wymieniać można by dłużej.

Konkluzja taka: w ostateczności można przeprowadzić test z zamrażalnikiem ale jedyne wnioski jakie się z niego wyciągnie to:

1) Płyn zamarzł = jest bardzo źle, bo statystycznie zamarza już przy około -18 st. C a np teraz (01.12.2010r. godzina 11:07) w Szczecinie jest -12 st. C w dzień! a wczoraj w Białymstoku było -25 st. C w nocy...;

2) Płyn nie zamarzł = wcale nie znaczy, że nie zamarznie w aucie, ponieważ -> patrz A), B), C).

 

To by było na tyle. Pozdrawiam. THK.

 

P.S

Dygresja na koniec: test zamrażalnikowi ma sens ale w innych warunkach klimatycznych, przy naszej powalonej zimie coraz częściej temperatura spada poniżej umownych -18 st. C, no chyba, że mamy "mocniejszy" zamrażalnik i możemy "tak to przetestować" ew. u nas nie spada temp. poniżej możliwości naszego zamrażalnika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie THK, moja wina nie zauwazylem w FAQ-u. Czytalem go jakis czas temu. Co do warunkow klimatycznych. Mieszkam w UK gdzie -1 to juz szkoly zamykaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...