Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Almera 1.5 16V skrzynia biegów do wymiany


Gość tommyexlee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tommyexlee

Witam,

Niedawno posypała się skrzynia biegów w mojej Almerze i chciałem to tanim kosztem wymienić (jak wszyscy zresztą).

Znalazłem mechanika, który powiedział, że sprowadzi z Włoch, ale się okazało, że tam nie ma. Nie mam samochodu już miesiąc i powoli zaczyna mnie to irytować.

W Polsce jest tego sporo, ale głównie po regeneracji (koszt ok 1500zł).

I tu moje pytanie: Czy po regeneracji skrzynia nadaje się do dalszej jazdy czy do sprzedania samochodu? Mam rozglądać się za rozbitkami, czy kupować regenerowaną?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoja nie nadaje się do regeneracji?

 

Używana to taka ruletka, może być w stanie rozsypki, a może trochę pojeździć. Regenerowana przeważnie długo pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tommyexlee

Dzięki za odpowiedzi. W sumie to w tym wszystkim jedna wielka loteria. Ten co regeneruje mógł ją tylko tak zrobić, aby 3 miesiące pochodziła, a dalej jego nie obchodzi. Z drugiej strony jak te skrzynie tak się psują, to ryzykowne było by wziąć używaną... I bądź tu mądry...

 

@Jarząbek: A gdzie kupowałeś skrzynię?

Edytowane przez Tom Ash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W sumie to w tym wszystkim jedna wielka loteria. Ten co regeneruje mógł ją tylko tak zrobić, aby 3 miesiące pochodziła, a dalej jego nie obchodzi. Z drugiej strony jak te skrzynie tak się psują, to ryzykowne było by wziąć używaną... I bądź tu mądry...

 

@Jarząbek: A gdzie kupowałeś skrzynię?

A co Ci się posypało? Może łozyska? Mechanik w Siedlcach naprawia. Możesz pojechać, możesz wysłać skrzynię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Allegro firmę, która zajmuje się naprawą skrzyń, odesłałem im swoją popsutą i przysłali mi inną juz po regenracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

w mojej almerce 1.5 16V z 2003 r także posypała się skrzynia biegów. Oznakowanie na mojej skrzyni to 4m504, mam mozliwość kupna skrzyni z takiego samego rocznika z tym ze oznakowanie to 4m506. Pytanie czy ta skrzynia 4m506 pasowalaby do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...