Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Almera 1.5 16V skrzynia biegów do wymiany

Guest tommyexlee
 Share

Recommended Posts

Guest tommyexlee

Witam,

Niedawno posypała się skrzynia biegów w mojej Almerze i chciałem to tanim kosztem wymienić (jak wszyscy zresztą).

Znalazłem mechanika, który powiedział, że sprowadzi z Włoch, ale się okazało, że tam nie ma. Nie mam samochodu już miesiąc i powoli zaczyna mnie to irytować.

W Polsce jest tego sporo, ale głównie po regeneracji (koszt ok 1500zł).

I tu moje pytanie: Czy po regeneracji skrzynia nadaje się do dalszej jazdy czy do sprzedania samochodu? Mam rozglądać się za rozbitkami, czy kupować regenerowaną?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Tomek

A Twoja nie nadaje się do regeneracji?

Używana to taka ruletka, może być w stanie rozsypki, a może trochę pojeździć. Regenerowana przeważnie długo pojeździ.

Guest tommyexlee

Dzięki za odpowiedzi. W sumie to w tym wszystkim jedna wielka loteria. Ten co regeneruje mógł ją tylko tak zrobić, aby 3 miesiące pochodziła, a dalej jego nie obchodzi. Z drugiej strony jak te skrzynie tak się psują, to ryzykowne było by wziąć używaną... I bądź tu mądry...

@Jarząbek: A gdzie kupowałeś skrzynię?

Edited by Tom Ash

Dzięki za odpowiedzi. W sumie to w tym wszystkim jedna wielka loteria. Ten co regeneruje mógł ją tylko tak zrobić, aby 3 miesiące pochodziła, a dalej jego nie obchodzi. Z drugiej strony jak te skrzynie tak się psują, to ryzykowne było by wziąć używaną... I bądź tu mądry...

@Jarząbek: A gdzie kupowałeś skrzynię?

A co Ci się posypało? Może łozyska? Mechanik w Siedlcach naprawia. Możesz pojechać, możesz wysłać skrzynię.

Znalazłem na Allegro firmę, która zajmuje się naprawą skrzyń, odesłałem im swoją popsutą i przysłali mi inną juz po regenracji.

Guest tommyexlee

Nie wiem co się posypało ale łomot był niezły..

@Jarząbek: a kojarzysz może nazwę użytkownika? Nie był to przypadkiem sklep RO-CAR (użytkownik Nissan-czesci)?

• 2 weeks later...
Guest Pasierb86

Witam,

w mojej almerce 1.5 16V z 2003 r także posypała się skrzynia biegów. Oznakowanie na mojej skrzyni to 4m504, mam mozliwość kupna skrzyni z takiego samego rocznika z tym ze oznakowanie to 4m506. Pytanie czy ta skrzynia 4m506 pasowalaby do mojego auta?

• 3 years later...

U mnie też się sypie skrzynia biegów . Biegi wchodzą, ale jedynka i wsteczny ciężko wchodzi. A po za tym huczy strasznie. Może w siedlcach coś poradzi.