Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny problem z kontrolą ABS

Guest adpf
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mój problem polega na tym że kontrolka abs zapala się tylko w tedy gdy ktoś siądzie na tylnej kanapie od strony pasażera. Lecz dziś pali się cały czas. Dodam że pada deszcz może to ma też jakiś wpływ. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Edited by adpf

Guest walecboard

No ja bym stawiał na przewód od czujnika ABS przy prawym tylnym kole, może być już sparciały i gdzieś traci ciągłość gdy zawieszenie ugina się pod obciążeniem, u mnie był taki problem tyle że z przodu, pomogła sztukówka przewodu.

Pozdrawiam

Witam

Mi tez tak często gasł i swicil

Przeczyściłem czujniki przy kolach i teraz gra

Jak padało to częściej mi swicil

• 2 weeks later...
Guest adam0705

Mi zapalała się kontrolka ABS tak po 5-10 minutach jazdy od uruchomienia. Powodem był pęknięty pierścień ABSu. Po wymianie zgasła i sie już nie zapala.

• 4 months later...

Witam

Czy po wpięciu pod komputer pokaże mi w którym kole jest defekt i co jest do wymiany

Caly czas mi swieci ABS

Od wewnątrz koła na końcu ośki jest charakterystyczny pieścień abs-U takie kwadraciki i trzeba je oczyścić z brudu.

W okolicach tego piescionka bedzie czujnik dwa kabelki sprawdzić kabelki oczyścic styki poprawić połączenia elektryczne

• 3 weeks later...

Witam

Wyczyściłem wszystko i raz świeci i raz nie świeci

ostatnio jechałem wpadłem w dziurę w jezdni i zgasła po przejechaniu paru kilometrów znów świeci i tak wkulko

Co jeszcze mogę zrobic

Z kontrolką ABS-u jest jest częsty problem w P12 przed liftingiem .... u mnie P12 2005 wszystko ok