Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 sr20 Nie odpala, nie kręci- masa?


Gość maacieq

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, stało się nagle: światełka i kontrolki przygasły przy próbie zakręcenia rozrusznikiem cisza i wszystko gaśnie... przy ruszaniu kablem od masy światełko wnętrza nagle zaświeciło jaśniej, niestety dalej nie odpala. Odkręciłem mocowanie masy pod filtrem powietrza, oczyściłem dalej to samo.. wszystko gaśnie. Czy może dalej masa gdzieś uciekać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi być masa.

Miałem podobny problem, okazało się że przewód od aku do altka był walnięty i dlatego auto raz działało a raz trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze połączenie masy z silnikiem sprawdź i oczywiście klemy, ale to pewnie zrobiłeś pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jakoś rozwiązałeś swój problem?

Dzisiaj stało się w troszkę inny, choć podobny sposób u mnie.

Jadąc samochodem, zaczęła świecić się choinka (najpierw kontrolka ABS- zahamowałem, faktycznie nie działa, potem kontrolka ładowania, radio zaczęło przerywać, potem się wyłączać, aż przestało reagować, nadmuch również przestał wiać w sposób tak efektywny jak wcześniej oraz instalacja gazowa zaczęła świrować).

Dojechałem do domu, nie mógł już wjechać na miejsce parkingowe, musiałem wepchać, gdyż przy wrzucaniu wstecznego zgasł i nie chciał już zapalić (w ogóle nie kręcił). Przeczyściłem styki, próbowałem na klemy, na klemy odpalił, ale zaraz znowu "choinka" na desce rozdzielczej.

Ktoś ma jakiś pomysł cóż to mogło się podziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...