Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] biegi wchodza nieprecyzyjnie


Gość pablo89ns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jak w temacie mam problem ze skrzynią biegów. Od jakiegos czasu zauważylem ze w moim aucie pojawił sie problem z wrzuceniem 3 , 4 oraz 5 biegu tzn biegi wchodzą bez zgrzytów ale trzeba lewarkiem szukać aby wskoczył bieg (3 i 4 i 5) i pytanie do was co moze być przyczyna >? almera n16 2.2 di przebieg 250tys dodam jeszcze ze na biegu jałowym lewarek ma duze luzy (prawo,lewo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jak w temacie mam problem ze skrzynią biegów. Od jakiegos czasu zauważylem ze w moim aucie pojawił sie problem z wrzuceniem 3 , 4 oraz 5 biegu tzn biegi wchodzą bez zgrzytów ale trzeba lewarkiem szukać aby wskoczył bieg (3 i 4 i 5) i pytanie do was co moze być przyczyna >? almera n16 2.2 di przebieg 250tys dodam jeszcze ze na biegu jałowym lewarek ma duze luzy (prawo,lewo)

 

Pod lewarkiem skrzyni biegów jest taka sprężyna która lubi pękać, wymień ją na nową lub jak pękła z jednej strony to zaplęt i zamocuj ponownie wtedy wszelkie objawy ustaną tylko musisz zdjąc osłonę pod silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

też miałem taki problem i winowajcą okazała się właśnie owa sprężynka...teraz już jest wszystko w porządku...

 

ja z kolei jeżdżę bez tej sprężyny i nie zauważam, żeby biegi jakoś ciężej wchodziły, żebym musiał ich szukać/ celować etc.

Ot po prostu drążek luźno sobie lata, ale w niczym to nie utrudnia wrzucania biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprężynka tez była trzaśnięta, efekt luźny drążek problemy z wrzucaniem biegów i ten brzęk metaliczny podczas jazdy kiedy to ta mała menda uderzała o osłony wydechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawdopodobnie mam ten sam problem,pamięta ktoś może jakie wymiary ma ta sprężynka(długość,średnica,grubość drutu mniej więcej),jutro będę wymieniał olej w silniku to przy okazji zajrzę do tej sprężyny.

 

Wymieniłem spreżynkę na razie na to co miałem pod ręką 10 min.roboty i lewarek nie lata jak żyd po pustm sklepie,dla zainteresowanych wymiary tej sprężynki :

długość-55mm.

grubość-12 mm.

drut-1.5 mm.

imgp6190m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wbijaj na siłę. Najpierw wyluzuj zapinając 4 i 3 potem jeżeli gładko wejdzie 1 to może być coś na łącznikach lub jest wyrobiony luz na wodziku w skrzyni. A przekładnia biegów nie chodzi Ci czasem za ciężko?- rozbież i nasmaruj, sprawdź stan sprężynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłes na odpowiedni olej?

Bo ciężko wchodząca jedynka to typowy objaw zbyt lepiego oleju.

Jeśłi zamiast 75w80 (75w90) masz wlane jakieś 80wX, to nic dziwnego, że tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, po 80letnim dziadku, jak prawie każdy w tym kraju kupujący używki. :E

 

Bogaci Ci emeryci u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. ;)

 

Wracając do tematu, przyczyną nieprecyzyjnego i cięzkiego wchodzenia biegów może/mogą też być wybita/te poduszka/i, przede wszystkim warto sprawdzić tę tylną pod skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest to problem tylko z jedynką,lub też z wstecznym,to może być wina sprzęgła(zwłaszcza docisku).Ale najpierw posprawdzaj inne rzeczy,stan płynu w zbiorniczku,może odpowietrzyć trzeba,sprawdź wszystko co jest dużo tańsze od wymiany sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam podobne problemy, choć u mnie wszystkie biegi wchodzą gładko, ale wsteczny czasami ma jakieś kosmiczne problemy, po prostu chwile się namęczę by wskoczył, zaś innym razem wchodzi bez problemu, choć ostatnio częściej bywa to problemowe i tak zastanawiam się od czego zacząć diagnostykę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bywają problemy z jedynką lub wstecznym z wbiciem i dosyć często jest tak, że trzymam i próboję wbić (nie na siłę) bieg, a jednoczesnie, bardzo powoli odpuszczam sprzęgło i wchodzi.

 

poducha pod skrzynią dobra, sprzęgło robione niecałe 30kkm temu (jakos w 2011), sprężynki nie mam, przy okazji robienia skrzyni miała być dorzucona, ale gość w Pruszkowie nie miał akurat na stanie takowej. fajnie byłoby wiedzieć gdzie takie cudo dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na postoju biegi 1 i R wchodzą (powiedzmy z problemem),a podczas toczenia się auta wchodzą dobrze,to wina sprzęgła,jeśli tylko jeden bieg jest problem włączyć, 1 nie powinien,ale może być to,wsteczny®- dość rzadko,ale się zdarza,to może być to synchronizator w skrzyni.A,co do sprzęgła po wymianie,ok 10-30 tyś,wcale nie powiedziane,że jest dobre,zależy jakiej firmy,a i wady się trafiają..Aaaaaaaa i ważne jest jaki olej w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował przez korek kontrolny :devil:

a jak się do tego dobrać, gdzie jest ten korek??

 

jeśli na postoju biegi 1 i R wchodzą (powiedzmy z problemem),a podczas toczenia się auta wchodzą dobrze,to wina sprzęgła,jeśli tylko jeden bieg jest problem włączyć, 1 nie powinien,ale może być to,wsteczny®- dość rzadko,ale się zdarza,to może być to synchronizator w skrzyni.A,co do sprzęgła po wymianie,ok 10-30 tyś,wcale nie powiedziane,że jest dobre,zależy jakiej firmy,a i wady się trafiają..Aaaaaaaa i ważne jest jaki olej w skrzyni.

 

U mnie to raczej odwrotnie jak jadę na tyle wolno że potrzebuje zejść z dwa na jeden to ciężko a jak się zatrzymam i daje jedynke to wchodzi lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...