Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] biegi wchodza nieprecyzyjnie


Gość pablo89ns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jak w temacie mam problem ze skrzynią biegów. Od jakiegos czasu zauważylem ze w moim aucie pojawił sie problem z wrzuceniem 3 , 4 oraz 5 biegu tzn biegi wchodzą bez zgrzytów ale trzeba lewarkiem szukać aby wskoczył bieg (3 i 4 i 5) i pytanie do was co moze być przyczyna >? almera n16 2.2 di przebieg 250tys dodam jeszcze ze na biegu jałowym lewarek ma duze luzy (prawo,lewo)

Miałem podobny problem, przyczyna pod spodem pod osłoną jest tak sprężyna i i się zerwała i drążek od biegów nie był na środku i się ciężko wrzucało 3,4 ,trzeba było szukać . ta sprężynka jest na środku prawie samochodu ,musisz wejść do kanału i na środku za taką blaszaną osłoną jest, może to to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jedynka ciężko wchodzi jak się toczy auto po zatrzymaniu wchodzi lekko, a wsteczny czasem stawia opór to delikatnie popuszczam sprzęgło i wchodzi do końca nie mam zaufanego mechanika i nie wiem gdzie jechac z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałem podobne problemy w 6 biegowej skrzyni to co pomogło to od strony silnika zapryskałem cięgna WD40 i działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

gaten: w ktorym miejscu na skrzyni jest ten 3ci korek?

U mnie w 2.2di korek wlewu i zarazem kontrolny w skrzyni biegów jest po prawej stronie stojąc przodem do samochodu w połowie obudowy skrzyni na klucz ampulowy nie pamiętam rozmiaru,chyba 12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej, wymieniłem olej w skrzynce i spora poprawa biegi wchodzą lżej i jak narazie nie było problemu przy redukcji na 2 i 1 jestem pozytywnie nastawiony

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...