Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] co znaczy AU na wyświetlaczu?


nrb

Recommended Posts

Zastanawia mnie wskazanie wyświetlacza, ponieważ instrukcja nic o tym nie wspomina. Zegary mam z wyświetlaczem takim jak tu:

 

zegarye.jpg

 

jednak oprócz aktualnego wskazania, np. godziny czy średniej prędkości, zawsze obok są jeszcze literki AU - np. godzina tak jak na obrazku powyżej wyglądałaby u mnie 22:25AU lub prędkość 140AU. Ma ktoś z was tak? co to znaczy?

Link to comment
Share on other sites

AU - to znaczy, że masz ustawioną skrzynię biegów na automat. D2 jak na załączonym rysunku oznacza, że masz ręcznie włączone drugie przełożenie - tak więc może tam być albo AU albo od D1 do D6

Link to comment
Share on other sites

yhm spoko, tylko że mam ręczną skrzynię ;-)

ale wiem że samochód wyjechał z salonu z CVT. Poprzedni właściciel musiał zmienić skrzynię na manual o czym dowiedziałem się dopiero w serwisie jak wklepali VIN do kompa. Da się to jakoś wykasować?

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wystarczy wymienić komputer, wiązkę i inne takie "drobnostki" - zastanawiałem się nad taką operacją (wymiana CVT na ręczną), i wyszło, że za duzo roboty i za dużo by to kosztowało, żeby było porządnie.

 

Prawdopodobnie u Ciebie został stary komputer, w "wiązce" zostawione są czujniki od automatu (żeby tylko działało), stąd takie wskazywanie.

 

Tak więc chyba najlepiej się przyzwyczaić, albo wymienić skrzynię na CVT :D

Link to comment
Share on other sites

nawet nie ma czujników z automatu, przy skrzyni wiszą puste kostki :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...