Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] belka tylna z ABS


Gość Mikrusiola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mikrusiola

7-09-12

Witam wwszystkich,

Mikra K11 z 99 roku z ABS,

Przerdzewiała mi tylna belka , nadaje się tylko do wymiany, nie mogę kupić nastepnej takiej samej,

Jeśli "Ktoś" ma wiedzę, czy wtej sytuacji można ją zastapić inną pasującą belką ale bez ABS ( jest dostępna) to proszę o informację.

Czy bezpieczne jest wymuszone tymczasowe ( do czasu znalezienia odpowiedniej belki ) odłączenie ABS

Jjak poradzić sobie z sygnalizacją awarii ABS przez komputer ?

Czy hamowanie będzie tylko o tyle ile mniej skuteczneile daje ABS ( na normalnej nawierzchni poza zimą, ABS praktycznie nie ma znaczenia)?

Proszę o opinie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, odłączenie ABSu to żaden problem, odpinasz czujniki i po kłopocie. Hamulce będą działały tak jakby nie było ABSu. Jedyny sposób na sygnalizację awarii układu to wyjęcie żarówki z licznika. Problem dotyczy samej belki, wersja z ABSem ma z tyłu tarcze a bez ABS bębny. Może być tak że oprócz belki będziesz musiał kupić też bębny, szczęki i cylinderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikrusiola

Dzięki (micra96), za zainteresowanie i opinię. Problemu z bębnami chyba nie będzie- obydwie belki stara z ABS i nowa-uzywana bez ABS ( ale jeszcze nie zamontowana ) maja bębny z tyłu. :wave:

 

Mam kłopot z wyjęciem bez uszkodzenia czyjników ABS ze starej przerdzewiałej belki. Czy może ktoś ma na to sprawdzony dobry sposób. Z góry dzięki za radę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Corsę B z ABS i też miała bębny z tyłu.

Co do czujników to ciężka sprawa. Ja ostatnio wyciągałem z Primery z przodu i trzeba go było zdemolować całkiem.

Podobno jest taki sposób żeby całość zanurzyć na jakiś czas w oleju czy w nafcie i potem spróbować wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...