Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 2.0 benzyna - huczenie w komorze silnika po zdjęciu nogi z gazu


Gość h2o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przewaliłem dość sporo wątków w tej sprawie i to nawet na forach innych marek samochodów. Niestety odpowiedzi dalej nie znalazłem. Może więc tutaj ktoś mi coś podpowie i pomoże. Problem wygląda następująco - jadąć samochodem (QQ 2.0 benzyna) po zdjęciu nogi z gazu z komory silnika dochodzi delikatne huczenia (taki dźwięk przytłumionego przeciągu w drzwiach albo autobusu jadącego na luzie - jeśli ktoś wie o czym piszę :) ). Dźwięk znika kiedy ponownie dodam gazu i ponownie pojawia się kiedy zdejmę nogę z gazu. Najczęściej pojawia się w okolicach 5-6 biegu. Prawdę mówiąc nie wiem co to może być. Auto było kupione jako nowe. Obecnie ma 1,5 roku i 17 tys. przebiegu. Ktoś wie co to może być? Może ktoś z Was miał już taki problem. Szczerze mówiąc zaczyna mnie to już irytować bo wcześniej tego nie było. Pojawiło się od jakiegoś czasu i jeździ tak dalej ze mną. Wszędzie :). Teraz czuję się jak kierowca autobusu, a nie o to chodziło podczas zakupu samochodu :). Jeśli to coś poważniejszego to wolałbym zrobić to jeszcze na gwarancji. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazane zainteresowanie

h2o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h2o - myślę ,że w skrzyni biegów masz stan oleju !... a nie wodę :)

Ale z tego co opisujesz "przyjrzałbym się" właśnie temu podzespołowi "zapożyczonemu" od Renaulta :(

Tylko to już jest problem dla serwisu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy 2011 - Kurcze może faktycznie ma to jakiś sens. Na początku roku w serwisie dolewali mi olej do skrzyni biegów bo stwierdzili, że jest go za mało. Nie wiem w sumie dlaczego bo wycieków nie stwierdzono. Z drugiej strony uzupełnienie płynu nic nie pomogło. Jak huczało tak huczy. Wczoraj zaobserwowałem, że dźwięk ten pojawia się już praktycznie na każdym biegu, a nie tylko w okolicach 5-6. Kurcze może to ta skrzynia...

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

 

pozdro i dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huczenie..

 

może mógłbyś nagrać ten dźwięk, bo tak to ciężko cokolwiek stwierdzić przez internet

 

kontrola wydechu pod kątem luźnych elementów

węży gumowych, dolotu

poziomu oleju w skrzyni

łożysk

 

kiedy to po raz pierwszy zaobserwowałeś?

serwis to się na to wypnie jeśli nie będzie to namacalne, często wypierają się jak coś jest namacalne zresztą..

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy 2011 - Kurcze może faktycznie ma to jakiś sens. Na początku roku w serwisie dolewali mi olej do skrzyni biegów bo stwierdzili, że jest go za mało. Nie wiem w sumie dlaczego bo wycieków nie stwierdzono. Z drugiej strony uzupełnienie płynu nic nie pomogło. Jak huczało tak huczy. Wczoraj zaobserwowałem, że dźwięk ten pojawia się już praktycznie na każdym biegu, a nie tylko w okolicach 5-6. Kurcze może to ta skrzynia...

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

 

pozdro i dzięki za zainteresowanie

 

A jak wcisniesz sprzegło to ten odgos nadal pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie czasem mam inne objawy. Zatrzynuję samochód silnik chodzi na luzie (najczęściej na skrzyżowaniu na światłach) i coś z prawej strony w komorze silniki zaczyna wpadać w rezonans i słychać jakby coś uderzało w coś. Auto rusza i dźwięk znika.

Pojawiło się to kilka razy w ciagu 3 miesięcy. Nigdy w momencie kiedy mogę wysiąść z auta, więc nie mogę tego zdiagnozować. Macie jakieś sugestie?

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paba - tego dźwięku nie da się nagrać (tak myślę) jest delikatny więc nie wiem czy cokolwiek byłoby słychać. Wiem, że trudno tak po opisie coś zdiagnozować ale najbliżej temu huczeniu do przeciągu w drzwiach. Łozyska wykluczam z uwagi na to, że ten dźwięk znika zaraz po zdjęciu nogi z gazu. Myślę że gdyby były to łożyska to ten dźwięk byłby cały czas bez względu na to czy mam wciśnięty gaz czy nie, ale mogę się mylić. Tak myślę, że zostaje ta skrzynia i poziom oleju lub ewentualnie dolot jak sugerujesz. Kiedy to pierwszy raz zaobserwowałem, hmm - wydaje mi się, że końcówka tamtego roku bo już w lutym br. zwróciłem na to uwagę fachmenom z serwisu. Tak jak pisałem wcześniej - dolali oleju - tak przynajmniej twierdzą...

 

Aaaaa - zapomniałem - w czerwcu tamtego roku wymieniano mi prawą półoś (szkoda nawet gadać dlaczego) niemniej jednak po tej wymienie nie było tego huczenia. Pojawiło się kilka miesięcy później...

 

author53 - nie wiem czy jak wcisnę sprzęgło to ten odgłos zostaje. Jutro przeprowadzę testy i dam znać.

 

Co do serwisu to wiem do czego ci fachmeni są zdolni - swoją drogą polecam omijać ten w Rzeszotarach k. Legnicy... (vide wymiana mojej półosi). Słowem żenada i dramatyczna niewiedza. Szkoda nerwów...

 

dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem, może te kolejne informacje w czymś pomogą

kurcze wiem, że to trudne ale może uda się wspólnymi siłami rozwiązać tę zagadkę

 

pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie

h2o

 

Wczoraj sprawdzałem to sprzęgło. Kiedy pojawi się to dziwne huczenie i wcisnę sprzęgło to niestety ono nie znika. Jest cały czas. Teraz zaobserwowałem jeszcze, że ten dźwięk, co prawda znacznie bardziej cichy, występuje już także kiedy jadę normalnie na biegu z lekko wciśniętym gazem. Nie zawsze, ale coraz częściej. Kurcze może to faktycznie ta skrzynia...

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły bo nie chcę żeby serwis mnie zwodził. Może to cos poważnego...

 

pozdrawiam i czekam na kolejne podpowiedzi

h2o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wciskasz sprzęgło i dźwięk o którym piszesz ciągle jest, to raczej nie skrzynia. Wciskając sprzęgło "odłączasz" skrzynię od napędu. Gdyby to było coś ze skrzynią, wciśnięcie sprzęgła musiałoby dać jakiś efekt.

 

Chyba, że to coś z przekładnią główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprężarka klimatyzacji ? po rostu jak nie "deptasz" to silnik ciszej pracuje i słyszych to co nie słychac przy wyzszych obrotach, a to podzespół który lubi zacząć hałasować. Wyłacz klime i sprawdź czy nie ucichnie.

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sceptyk - napisał o rezonasie i odgłosie z prawej strony komory silnika , mam cos podobnego i mechanik powiedział ze moze to byc od poduszki silnika , jesli sie to nasili to sprawdze i dodam ze najbardziej słyszalne jest to w dni upalne i jak sinik osiągnie temperature .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sceptyk - napisał o rezonasie i odgłosie z prawej strony komory silnika , mam cos podobnego i mechanik powiedział ze moze to byc od poduszki silnika , jesli sie to nasili to sprawdze i dodam ze najbardziej słyszalne jest to w dni upalne i jak sinik osiągnie temperature .

Nie skojarzyłem, tego z upałami, ale rzeczywiście było to podczas upałów i po przejechaniu dłuższego odcinka. Ostatnio diagnoza mechanika przez telefon była taka, że maska silnika może mieć luz na gumkach, ale jak podejrzewasz poduszki silnika to umawiam się na wizytę w serwisie (przy 30 000 km poduszki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto na gwarancji , wiec nie powinno Cie nic to kosztowac :) Ja sprawdze ten luz na masce , moze razem uda sie zdiagnozować ten odgłos . Rózne rzeczy dzieją sie w autach produkowanych na tak wielką ilosc (nie tylko nissan) , i przebieg nie jest juz wyznacznikiem , a raczej ilosc - a wiadomo ze to nie idzie w parze z jakoscią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej!

Mam ten sam dzwięk! natomiast mam QQ z automatyczna skrzynią biegów, więc ciężko jest mi zaobserwować, w którym momencie ten dźwięk się pojawia. Czasem jest głośniej, czasem ciszej. Byłam z tym w serwisie i mechanik mi powiedział, że w tej wersji samochodu to jest normalne bo tak pracuje sprzęgło w automacie. Ale chyba pojadę do drugiego serwisu, skoro to nie jest tylko w automatach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie

Raz jeszcze pozwolę sobie zapodać ten temat bo przez kilka miesięcy nie było mnie w kraju. Temat jak dla mnie jest nadal aktualny bo nikt nie potrafi zdiagnozować tego dziwnego "przeciągu" w komorze silnika. W lutym jadę na ostatni przegląd gwarancyjny więc, może ktoś coś ustalił i zapoda jakąś radę. Ja ostatnio zaobserwowałem, że to delikatne huczenie, które nasila się wraz z prędkością, występuje u mnie najczęściej na 3 biegu przy obrotach 1500-2000. Jak zdejmę nogę z gazu dźwięk znika. Jak przyśpieszam - pojawia się znowu. Jak wrzucę na 4 bieg to znika całkowicie. Czasem występuje też na 6 biegu. W każdym przypadku zdjęcie nogi z gazu pozoduje ustanie tego dźwięku. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...