Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

falujące obroty silnika


audiomen697

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat pewnie nie jednokrotnie poruszany. Moje pytanie odnośnie falujących obrotów silnika, które czasem powodują że silnik "zdycha" na postoju w trakcie jazdy na wyższych obrotach problem zanika nie pojawia się. Dodatkowo po załączeniu klimatyzacji obroty jak by mniej falują silnik nie zdycha? Czy ktoś miał taki przypadek? Gdzie należy szukać problemu. Ewentualny namiar na diagnostyke w odrębie Kkrakowa. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Kolego Tofu - mozesz nakierować jak to mycie miałoby wygladąc??

(sorki jestem nowy wiec jeszcze nie ogarnaim forum, ale temat dla mnei jaknajbardziej aktualny) - falowanie i gaśnięcie zaczyna mnie irytować. Chciałem najpierw wymienic przewody i swiece, filtry czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup świece Denso byłem najbardziej z nich zadowolony kable to już wydatek bo kupuj tylko NGK zamiana na inne nie opłacalna

z kablami sie wstrzymaj ew pomierz omomierzem czy mają w miarę równe opory i je zostaw

ważniejsza kopułka i palec

 

to powoli poszukaj zaraz jakiś namiar dam ,,

 

http://forum.nissank...moze-nie-tylko/

 

http://www.nissanklub.pl/index.php/zrob-to-sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie silnika 2.0 benzyna 103 kw. Silniczek krokowy oraz przepustnica "po myciu" problem jak by zanikł jednak pojawił się znowu.. musze jechać do salony nissana żeby ktoś zdiagnozował usterke.. kopułka i paluch wymieniony oprócz kondensatora;/ pod silnikiem słyszalne trzaski ( być może jakieś przebicie) kable świece zmieniałem jakieś ok 5tyś km temu ok miesiąca. Irytują mnie obroty w domu posiadam dwa modele tego samochodu. Raz nawet słyszałem (silnik mój przechodził remoncik delikatny) że sprawa może być spowodowana naciągniętym łańcuszkiem;/ który miałem również niedawno jakoś wymieniany z kompletnym napinaczem. Co może być przyczyną? dziwnych falowań? może zła regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po tylu zabiegach jakie miałeś trzeba go podłaczyć do Consult Serwis i zdiagnozować/ustawić! Niestety zwykłe compy u mechaników nie mają dostępu do niektórych istotnych parametrów pracy silnika. Mogę Ci tylko do powiedzieć na przykładzie mojego kumpla, ze mia to samo! po ustawieniu na C.S. i wykasowaaniu błędów- obiawy nie ustąpiły! Dopiero jak podjechał do używek przyszło mu do głowy aby może tak przeżucić listwe wtryskową i wtryski! I walneło go zdziwko, jak ręką odioł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w zasadzie samochód podpinałem do kilku komputerów. Na podstawowych, pokazywał się błąd zapłonu, bądź wtrysku paliwa. Ktoś powiedział świece, ktoś wtryski paliwa, jeszcze ktoś sonda lambda.. hmm te rzeczy zostały wymienione- bez efektu. Ostatnio dostałem namiar na mechanika ten ma rozbudowany program do nissana.. wgrał mapy wtrysków ustawiał kąty i takie tam. Jednak falujące obroty nadal są. Powiedział że potrzebuje więcej czasu i umówiłem się na kolejną wizytę. Także też czekam jeżeli się uda to opisze co to było. A miał ktoś przypadek- falujące obroty spowodowane poluzowaniem się, rozciągnięciem łańcuszka rozrządu? Też słyszałem o takim przypadku. W moim samochodzie znajomy wymieniał jakieś 10tyś temu kompletny rozrząd z napinaczami;) te "fale" mnie zalewają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną usterki, przepływomierz. Po wymianie mucha nie siada;D warto na to zwracać uwage. a problem jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...