Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] dziwne poszarpywanie przy przyspieszaniu


Gość piotrek1980_1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek1980_1

Nissan Sunny 1.4 1994r 3d

 

Auto od czasu do czasu zachowuje się tak jak by przybrakało mu benzyny lub... kończyło sie sprzęgło. Stawiam na zaolejoną tarczę sprzęgłową lecz... nie wiem czy mam rację. Przed rozbiórką chciał bym wykluczyć inne usterki.

 

Sprzęgło sprawdzałem na ciepło i zimno na wjeździe do garażu. Wjazd naprawdę stromy. Ruszyłem, wjechałem w połowie na podjazd (kierunek z garażu do wyjazdu) i tak kilkanaście razy sprawdzałem czy pod taki skos nie będzie poślizgów. Auto szło normalnie! Nie było szarpań, po dodaniu gazu (lekko) powoli toczyło się w górę. Nie słyszałem szorowania czy jakiś dziwnych dźwięków. Jedyne co słyszę to łożysko. Ogólnie z przyspieszeniem czasami bywa różnie. Raz ma kopa i idzie, a czasami objaw wygląda na kończącą się tarczę. Taki przypadek jest raz na 10. Auto zachowuje się wtedy tak, jak bym chciał przyspieszyć z 40km/h na 5 biegu zamiast np. 3! ale jest włączony 3. Przez chwile lekko poszarpuje (jest przyspieszenie) i wszystko wraca do normy gdy już osiągnie np. 50-55km/h. Czy "trójka" jest za niska by delikatnie przyspieszać na prostej od 40km/h?? Dziwna sprawa - słabsze Twingo 1.2 z silnkiem 55kM szło bez gadania a waga prawie taka sama.

 

Winny znaleziony i ukarany (śmietnik!)

 

Wymiana filtra paliwa i powietrza oraz świec i po problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi się tak robiło powyżej 4 tys obrotów w GTI. Dwa dni później, jak się okazało, że praktycznie nie miałem alternatora (aku zdechł). Przerywanie było wynikiem tego, że za małe napięcie szło na świece i przy większych obrotach się krztusił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...