Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kołpaki do felg stalowych 16 cali


bambus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić kołpaki do felg stalowych 16 cali. Cena oryginalnych Nissana jest zaporowa a uniwersalne ogólnodostępne są kiepskiej jakości, trzeszczą i potrafią zeszlifować lakier na obrzeżu obręczy. Czy oryginalne kołpaki od innych marek (np. Toyota, Renault) będą pasować na felgę Nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie ; wizualnie czy wymiarowo ?

Tak i tak mogą nie pasować ! Wizualnie - napewno nie bo logo będzie inne.

Natomiast oryginalne kołpaki do niektórych marek samochodów są przykręcane śrubami (np.Honda Civic) więc wchodzą w grę: ilość i rozstaw śrub a nie tylko wielkość koła . Przypuszczam ,że od Toyoty nie spasujesz kołpaków - może od Renaulta . Ale życzę powodzenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie ; wizualnie czy wymiarowo ?

Tak i tak mogą nie pasować ! Wizualnie - napewno nie bo logo będzie inne.

Natomiast oryginalne kołpaki do niektórych marek samochodów są przykręcane śrubami (np.Honda Civic) więc wchodzą w grę: ilość i rozstaw śrub a nie tylko wielkość koła . Przypuszczam ,że od Toyoty nie spasujesz kołpaków - może od Renaulta . Ale życzę powodzenia ....

Wymiarowo. Z logo to nie problem, wymienię na klapie bagażnika i atrapie chłodnicy i wizualnie będą pasować :-)

Interesują mnie tylko te kołpaki, które nie są przykręcane. Skoro są uniwersalne (nieoryginalne), pasujące na wszystkie felgi o okreslonym rozmiarze, to może oryginalne innej marki też będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić kołpaki do felg stalowych 16 cali. Cena oryginalnych Nissana jest zaporowa a uniwersalne ogólnodostępne są kiepskiej jakości, trzeszczą i potrafią zeszlifować lakier na obrzeżu obręczy. Czy oryginalne kołpaki od innych marek (np. Toyota, Renault) będą pasować na felgę Nissana?

 

Co to znaczy cena zaporowa? Czy 220 PLN to duzo czy mało? Na Allegro znajdziesz kołpaki w tej cenie, Jesli natomiast chcesz szukac kołpaków innych, markowych to musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim rozstaw śrub bo reszta jest mało ważna. Wszystkie maja podobne mocowanie (poza przykrecanymi).

 

Oryginalne: http://allegro.pl/ni...2621180652.html

 

Są używane ale jak pisze sprzedajacy "w idealnym stanie". Jesli nawet sa podrapane to można je po lekkim zeszlifowaniu papierem sciernym i odtłuszczeniu pomalowac farba w sprayu do plastików. Beda wygladały jak nowe a za chwile sam je podrapiesz bo nasi projektanci dróg projektuja krawężniki "zaporowe" - wysokie aby nie parkować na chodnikach.

 

Uniwersalne: http://allegro.pl/li...&string=qashqai

 

Śądzę ze samo poszukiwanie oryginalnych, ale innej marki, zajmie trochę czasu bo trzeba się zapoznac z rozmiarami, rozstawem śrub jesli maja na nie otwory itd.

 

Uniwersalne zazwyczaj są ........ wątpliwej jakości

 

Oczywiscie to zalezy od gustu

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy cena zaporowa? Czy 220 PLN to duzo czy mało? Na Allegro znajdziesz kołpaki w tej cenie...

Zaporowa, czyli 120 zł za sztukę w serwisie Nissana. Na Allegro kołpaków oryginalnych nie chcę kupować - mogą być niepewnego pochodzenia. Kołpaki oryginalne Toyoty są prawie dwukrotnie tańsze niż Nissana. Czy rozstaw śrub ma znaczenie skoro kołpak jest mocowany na zatrzaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaporowa, czyli 120 zł za sztukę w serwisie Nissana. Na Allegro kołpaków oryginalnych nie chcę kupować - mogą być niepewnego pochodzenia. Kołpaki oryginalne Toyoty są prawie dwukrotnie tańsze niż Nissana. Czy rozstaw śrub ma znaczenie skoro kołpak jest mocowany na zatrzaski?

 

Nie. Przy mocowaniu obwiednim nie ma znaczenia.

Co znaczy niepewne pochodzenie? Kradzione? Kolego to juz obciąża sumienie złodzieja. Ty płacisz za nie a nie kradniesz więc ....? Zapytaj o paragon. Moze sprzedajacy go wystawi.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej oryginalne kolpaki QQ bez tytytek lubia co jakis czas polatac :) niemniej trzeba im przyznac, że moje przezyły dwie zimy a nadal po umyciu wygladaja jak nowe - dlatego jak szukac lepiej szukac oryginalnych niz kupić "dedykowane" czy jeszcze inaczej nazywane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przy mocowaniu obwiednim nie ma znaczenia.

Co znaczy niepewne pochodzenie? Kradzione? Kolego to juz obciąża sumienie złodzieja. Ty płacisz za nie a nie kradniesz więc ....? Zapytaj o paragon. Moze sprzedajacy go wystawi.

Ciekawe podejście Author53... A wiesz co to jest paserstwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście Author53... A wiesz co to jest paserstwo?

 

A wiesz co mnie to obchodzi? Ja kupuje i płacę. W tym przypadku Allegro będzie paserem jesli dopuszcza do sprzedazy towary z nielegalnych źródeł. Poza tym nie wszystkie towary wystawiane na Allegro są kradzione. Moga pochodzic z rozbiórki. Jesli mój tok myslenia jest błędny to co w necie robi Allegro czy Ebay? Dawno powinny te firmy zbankrutować.

Nie obraź sie ale twoje rozumowanie przypomina mi katolika który nagrzeszy i sie wyspowiada, odpuszczone zostana mu grzechy wiec znowu moze ....... zamordować. Nie kupiłes nic nigdy na Allegro? Powiesz ze tak, ale dostałes rachunek lub paragon. Ile chcesz rachunków lub paragonów? Napewno nie sprawdziłes czy rachunek został zaksiegowany?

To tyle.

Sumienie jest jak d..a. Każdy ma swoje :))

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że to Ty zawierasz umowę ze sprzedającym (wiążącą prawnie), a nie allegro - oni jedynie pokazują ofertę

kupując z niepewnego źródła, wiedząc, że kupujemy towar znacznie poniżej jego ceny (np. 10%) możemy się pewnych rzeczy domyślać

to wszystko jest brane pod uwagę

 

a od katolików i spowiedzi do tego nie mieszaj łaskawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że to Ty zawierasz umowę ze sprzedającym (wiążącą prawnie), a nie allegro - oni jedynie pokazują ofertę

kupując z niepewnego źródła, wiedząc, że kupujemy towar znacznie poniżej jego ceny (np. 10%) możemy się pewnych rzeczy domyślać

to wszystko jest brane pod uwagę

 

a od katolików i spowiedzi do tego nie mieszaj łaskawie

 

Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem dobrze? I nie mów mi kogo mam do czego mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem dobrze? I nie mów mi kogo mam do czego mieszać.

przeczytałem z bardzo dobrym zrozumieniem :)

ciekawe czy w przypadku postępowania tłumaczyłbyś się, że kupiłeś na allegro, która nie jest stroną

przeczytaj sobie o paserstwie umyślnym i nieumyślnym

 

mówić na forum internetowym za bardzo nie można - ale będę sobie pisał to uznam za stosowne, będę zwracał uwagę jak ktoś obraża dla mnie istotne kwestie

 

dziękuję, dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziękuję, dobranoc

 

Bardzo proszę :)

 

Dzien dobry.

 

A jednak nie przeczytales ze zrozumieniem. Przeciez nie myle moherowych beretów z .... moherowymi kołpakami.

Zaznaczyłem tylko ze w społeczeństwie w którym zyjemy najlepiej maja katolicy. Kupią kradziomne, sami ukradna a po spowiedzi maja odpuszczone i ...... znowu z czystym kontem i sumieniem moga robic to samo. I Tyle. Nie doszukuj sie podtekstów tam gdzie ich nie ma.

 

I jeszcze jedno. Kwestii jako takiej nie da sie obrazić :) Musi byc sprecyzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co znaczy niepewne pochodzenie? Kradzione? Kolego to juz obciąża sumienie złodzieja."

Kolego! Ja przeczytałem to ze zrozumieniem i stąd mój wpis. Korzystam z tego forum, gdyż ciekawią mnie informacje na temat jak najlepszego użytkowania samochodu, którym aktualnie jeżdżę. Czytam większość dobrych rad dotyczących różnych usterek mając nadzieję, że jednak nie będę musiał z nich korzystać... Twoja rada w temacie powyżej nie trzyma jednak żadnego "poziomu" i to tylko tyle. Nie potrzebnie się irytujesz i obrażasz innych. Ja Ciebie nie obraziłem tylko zwróciłem uwagę na niestosowną, moim zdaniem, poradę. Jeśli do wszystkiego w swoim życiu podchodzisz w ten sam sposób to współczuję, bo kiedyś ktoś potraktuje Cię tak samo i wtedy zaboli... Swoją drogą przy takim podejściu ciekawa musi być "historia" Twojego samochodu... Pozdrawiam kolegę i bez napinki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego! Ja przeczytałem to ze zrozumieniem i stąd mój wpis. Korzystam z tego forum, gdyż ciekawią mnie informacje na temat jak najlepszego użytkowania samochodu, którym aktualnie jeżdżę. Czytam większość dobrych rad dotyczących różnych usterek mając nadzieję, że jednak nie będę musiał z nich korzystać... Twoja rada w temacie powyżej nie trzyma jednak żadnego "poziomu" i to tylko tyle. Nie potrzebnie się irytujesz i obrażasz innych. Ja Ciebie nie obraziłem tylko zwróciłem uwagę na niestosowną, moim zdaniem, poradę. Jeśli do wszystkiego w swoim życiu podchodzisz w ten sam sposób to współczuję, bo kiedyś ktoś potraktuje Cię tak samo i wtedy zaboli... Swoją drogą przy takim podejściu ciekawa musi być "historia" Twojego samochodu... Pozdrawiam kolegę i bez napinki...

 

Nic podobnego. Jestem niespotykanie spokojny :). Napisałes - odpowiedziaem i na tym powinno sie zakończyc ale ...... Znaleźli sie "adwokaci" którzy całkiem niepotrzebnie podgrzewaja temat. "paba" do którego ma duzy szcunek za jego porady i wiedze całkiem niepotrzebnie sie wtracił robiac zamieszanie. Jesli kogos obraziłem to przepraszam. Nie bylo to moim zamiarem. Chciałem tylko zaznaczyc ze tak naprawde to do konca nie wiemy czy to co kupujemy jest legalne. Małe sklepiki z częściami samochodowymi, giełdy czy portale. Powiedziałem tez ze część społeczenstwa (wierzacego) podchodzi do tego bardzo lekko mając takie narzedzie jak spowiedź. Pewnie ułatwia im życ bez stresu i poczucia winy.

 

Pozdrawiam i zycze milego popoludnia

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego. Jestem niespotykanie spokojny :). Napisałes - odpowiedziaem i na tym powinno sie zakończyc ale ...... Znaleźli sie "adwokaci" którzy całkiem niepotrzebnie podgrzewaja temat. "paba" do którego ma duzy szcunek za jego porady i wiedze całkiem niepotrzebnie sie wtracił robiac zamieszanie. Jesli kogos obraziłem to przepraszam. Nie bylo to moim zamiarem. Chciałem tylko zaznaczyc ze tak naprawde to do konca nie wiemy czy to co kupujemy jest legalne. Małe sklepiki z częściami samochodowymi, giełdy czy portale. Powiedziałem tez ze część społeczenstwa (wierzacego) podchodzi do tego bardzo lekko mając takie narzedzie jak spowiedź. Pewnie ułatwia im życ bez stresu i poczucia winy.

 

Pozdrawiam i zycze milego popoludnia

 

masz rację, trochę jestem w gorącej wodzie kąpany :)

ja bym proponował wrócić do wątku głównego, czyli może jakieś propozycje tych kołpaków na zimę coby w miarę wizualnie się komponowały

i też jestem zwolennikiem oryginałów, nawet używanych, bo te podróbki, nawet "dedykowane" są marnej jakości

 

mam u siebie takie (Laguna II)

iqdSm.jpg

 

a co do paserki, to po prostu być czujnym jak coś chce nam coś sprzedać za ułamek ceny i tyle

niewiele więcej można zrobić

niestety, to my w razie czego odpowiadamy, zazwyczaj kompletnie nie będąc świadomymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jak pięknie można wygasić narastającą pyskówkę. Powinni to pokazywać jako wzór w FAQach różnych forów :thumbsup:

 

Ja bym jednak odczuwał wewnętrzne fuj mając kołpaki z innym logo ;) Wobec czego poszedłbym raczej w używane oryginalne z Allegro. Jak tam czegoś szukam to wybieram sprzedających mających konta od dawna i dużą ofertę z różnych samochodów.

 

I na koniec:

UWAGA! kolego paba masz śrubkę tuż pod kołem - może być kapeć !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autohandel szulc ma :)

jak wejdzie jakie ACTA to do pierdla za wykorzystanie cudzej fotografii :D

 

poza tym Renault... każdy Qashqai "go nosi" nieco w sobie :)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak odczuwał wewnętrzne fuj mając kołpaki z innym logo... ;)

Fuj to się odczuwa jak kołpaki skrzypią i ścierają felgi, albo jak się czyta o znikających na parkingach oryginalnych kołpakach.

Dlatego też kupię nowe innej marki (bo są tańsze od nissanowskich). W niektórych kołpakach można wyjąć logo, spróbuję umieścić w tym miejscu logo Nissana.

Edytowane przez bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar zrobic coś innego, bo juz mam dość tych ginących kołpaków, czy to podczas jazdy czy po kradzieży.

Zakupiłem komplet farb do moich czarnych stalówek i będę je przemalowywał na kolor zbliżony do felg aluminiowych. Nie mam jeszcze patentu na przysłonięcie centralnej części felgi na otworze centrujacym. Chcę tam zamontować jakiś dekielek z logo Nissana. Logo będzie z naklejki silikonowej.

Po zakończeniu prac zamieszczę fotki na forum i sami ocenicie jak wyszło.

Edytowane przez picad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar zrobic coś innego, bo juz mam dość tych ginących kołpaków, czy to podczas jazdy czy po kradzieży.

Zakupiłem komplet farb do moich czarnych stalówek i będę je przemalowywał na kolor zbliżony do felg aluminiowych. Nie mam jeszcze patentu na przysłonięcie centralnej części felgi na otworze centrujacym. Chcę założyc jakiś dekielek z logo Nissana.

Po zakończeniu zamieszczę fotki na forum i sami ocenicie jak wyszło.

Jak chcesz to zrobić na dłuższy czas to proponuje malowanie proszkowe inaczej to będziesz musiał odnawiać co jakiś czasz, a i efekt będzie średnio fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar zrobic coś innego, bo juz mam dość tych ginących kołpaków, czy to podczas jazdy czy po kradzieży.

Zakupiłem komplet farb do moich czarnych stalówek i będę je przemalowywał na kolor zbliżony do felg aluminiowych. Nie mam jeszcze patentu na przysłonięcie centralnej części felgi na otworze centrujacym. Chcę tam zamontować jakiś dekielek z logo Nissana. Logo będzie z naklejki silikonowej.

Po zakończeniu prac zamieszczę fotki na forum i sami ocenicie jak wyszło.

Fajny pomysł. Kiedyś felgi Skody miały taki mały dekielek zakrywający tylko obszar ze śrubami, reszta była odkryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...