Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 1.5b akumulator


vincenzo92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oliwką, gliceryną lub olejkiem silikonowym zawsze i często się smaruje. Zapobiega to śniedzeniu się klem i sprzyja przewodzeniu prądu.

Co do użycia pokrowca "kołderki", to na pewno sprzyja akumulatorowi. Tobie też w szaliczku lub czapeczce jest cieplej.

Osłonięcie akumulatora zapewnia w pewnym stopniu ochronę "gęstnienia" elektolitu przy niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie o doradzenie w zakresie doboru odpowiedniego akumulatora do mojego Nissana N16 1,5/90km (benzyna) Jeżdżę niewiele głównie po mieście i raczej krótkie odcinki.Chciałbym mieć pewien zapas żebym nie musiał się obawiać, czy odpali po kilku dniach postoju w zimie,ale bez przesady,coś co by odpowiadało zasadzie wielkość/cena. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jerzy, nie musisz daleko szukać. Zerknij troszkę wyżej post #21. Już innemu koledze pisałem /to są dane z katalogu Centry/ wydaje mi się że powinny wystarczyć. Możesz wybrac inną markę.

Ja mam Future i nie narzekam.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie nie ma co się kłócić. Mam problem z akumulatorem od dzisiejszego poranka. Raz moja kochana luba zostawiła N16 1.5 benzyna na światłach, podładowałem go z drugiej Almerki N15 i przez 2 tygodnie było OK. Dziś rano po 3 dniach stania na mrozie przysłowiowa DU****.

 

I powiem tak, nawet jeśli akumulator obecny (nawet nie pamietam, ile on już tam siedzi) jest średnio nowy to i tak go wymienie na nieco większy niż producent zaleca, głównie ze względu na to, iż N16 ma klimę i dość mocny sprzęt audio, ale jeździ się nią maks. do 40 km w mieście i to nie codziennie, gównie z pracy do domu, a to jakieś 5 km w jedną stronę, zatem po co mam narażać się na koszty i kupować znacznie mocniejszy akumulator. Jest to sprawa indywidualna i nie ma się co kłócić.  :)

 

Stawiam na CENTRA FUTURA, gdyż w N15 mam taki od chyba już ponad 5 bezproblemowych lat. :)

 

 

I jak napisałem tak uczyniłem.

W N16 miałem już prawie 11 letniego oryginalnego BOSCHA 45Ah 400A, zalecane jest niby 47Ah 450A, a kupiłem 53Ah 540A Centrę Futurę [CA530]. W N15 pamiętam tylko, iż miałem oryginalny akumulator, zalecany jest niby 65Ah 580A, a od 6 lat (jak się okazało) mam 55Ah 600A też Centrę Futurę [CF60].

 

Co ciekawę tego 53Ah 540A kupiłem o całe 70 zł taniej niż 47Ah 450A :)
I akumulator ten "pułkolił" się w sklepie niecałe pół roku :)

Edytowane przez ray_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...