Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Brzęczenie głośników przednich


Gość almerka2003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Seryjne z tyłu to raczej szerokopasmowe są. Ja u siebie rok temu wymieniłem, bo jeden pierdział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne z tyłu to raczej szerokopasmowe są. Ja u siebie rok temu wymieniłem, bo jeden pierdział.

 

kolego skoro wymieniałeś to podaj dokładnie rozmiar tych tylnich;p. to są 4x6? wejdą tam większe? np.5x7? bo 6x9 to się nie wciśnie raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wykręcić jeden i do sklepu na przymiarkę, ja akurat trafiłem że były takie z dystansami, które były ponawiercane w różnych miejscach co ułatwiło montaż bez robienia nowych otworów w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w N16 HB 2.2 Di są 4x6. Sprawdzane kilka dni temu, mam dokładnie model JBL GTO 6428. Być może 5x7 też podpasują z odpowiednimi dystansami. Ja dokonywałem pomiaru metodą stary(fabryczny) do nowego w sklepie przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mllodzian pochwal się jak się sprawują po założeniu

 

dam znać Kondziu. w wakacje dopiero się tym zajmę. zamierzam dodatkowo przednie drzwi wygłuszyć i dam znać o efekcie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo wygluszenie daje naprawde baaaardzo duzo, ostatnio to robilem w Almie i roznica byla kolosalna!! porownywalem to jak gralo przed na nieseryjnych glosnikach i to co bylo po, naprawde, jak ktos bedzie chcial moge podeslac zdjecia "prawie" idealnej jakosci:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo wygluszenie daje naprawde baaaardzo duzo, ostatnio to robilem w Almie i roznica byla kolosalna!! porownywalem to jak gralo przed na nieseryjnych glosnikach i to co bylo po, naprawde, jak ktos bedzie chcial moge podeslac zdjecia "prawie" idealnej jakosci:P

 

zapodaj fotki ... :)

też przymierzam się do wygłuszania...

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZXdjecie przed wygluszeniem:)

 

Zdjecie wygluszenia za glosnikiem, do tego uzylem mat bitumicznych miekkich o wymiarach 50x25 cm. Na przod poszly mi 3 takie maty(6zl szt). Trzeba wygluszyc tylko za glosnikiem. MAte podgrzewalem palnikiem i uzylem dodatkowo kleju z uszczelniaczem SIKA

 

[ Ostatnie zdjecie mam w trakcie robot. do uszczelnienia pod boczek uzylem tasmy dekarskiej TYTAN. na przednie drzwi poszla mi 1 rolka 15cmx10m. Wazne by nie zakleic dzwigienek od centralnego. Pod glosnik dobrze zeby zawedrowal pierscien z mdf-u ktory tez trzeba wykleic tasma.Podwojna warstwe dawalem w okolicach gosnika i na najwiekszej dziurze w blasze. Dodatkowo boczek tapicerski tez uszczelnialem klejem(wszystkie laczenia plastikow, szparki, to co moze trzeszcze, a w okolicach glosnika boczek wykleilem tez tasma dekarska. Tego samego dnia robilem tez forda fusiona(glosniki w slupkach, wygluszenie, montaz midbasow i zwrotnic, przeciagniecie kabli z dwoma autkami zeszlo mi sie od 7 do 17:)) ale jest efekt, u mnie powietrze podczas mpracy glosnika dmucha przez kanaliki odprowadzajace wode i rusza sie lusterko:P jakby ktos kiedys chcial zobaczyc, posluchac, to mozemy gdzie tam w okolicy sie umowic. Wszystko gra mi na seryjnym radiu, bez wzmacniacza. Zdjecia tylko takie mam, niewyrazne, bo robione w garazu, jak bede rozkrecal boczek to zrobie wiecej dokladniejszych, w razie pytan walic na priv,

pozdrawiam

post-42900-0-73162700-1308170487_thumb.jpg

post-42900-0-31721900-1308170590_thumb.jpg

post-42900-0-94994900-1308170758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie niegdzie nie moge znalezc infa jakie glosniki sa w n16 z tylu (znalazlem 2 czy 3 ogloszenia typu allegro i tam glosniki byly owalne a u mnie sa zwykle okragle, ale nie wiem jaka srednica (tzn moglbym zmierzyc, ale nei wiem czy to styknie czy trzeba bedzie cos kombinowac z otworami montarzowymi).

n16 sprzed liftu sedan 1.8 z kiera po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...