Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cewka zapłonowa


Gość Ospamox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas jazdy auto nie ma mocy, przyśpiesza wolniej niż dotychczas do tego przy jeżdzie nieraz tak jaby się tnie, zastanawiam czy może to być winna padniętej cewki (mechanik twierdzi że tak) i tu pytanie jak sprawdzić która cewka jest walnięta (są 4) a koszt jednej to prawie 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to po sztuce wypinać kostki od cewki i zobaczyć różnice w pracy silnika.

Sprawdź jeszcze przepływomierz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ospamox czy to cewka (na alledrogo da się od ok. 50 zł, po zapewnieniu, ze sprawna) czy przepływka nie warto kupować nowych, taka używka spokojnie wytrwać może wiele dziesiąt tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi też padła cewka typowe objawy brak mocy praca silniak wygląda jakby był zepsuty wydech ale po pod pieciu do kompa wyszo jednoznacznie 1 cewka walnięta. przymierzam się wałaśnie do zakupu cewki i ma pytanie. Czy moge kupić i będzie pasowała tak cewka

22448 6N000

 

gdy orginalnie wstawione jest coś takiego

22448 4m500

post-40999-0-46197100-1349441381_thumb.jpg

post-40999-0-76083900-1349441393_thumb.jpg

Edytowane przez grigorii6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

22448 4M500 masz do roku produkcji 09.2000r, a cewka 22448 6N000 jest od roku produkcji 10.2000r

potwierdzam, ja mam u siebie wlaśnie takie cewki jak na rys. 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też padła cewka typowe objawy brak mocy praca silniak wygląda jakby był zepsuty wydech ale po pod pieciu do kompa wyszo jednoznacznie 1 cewka walnięta. przymierzam się wałaśnie do zakupu cewki i ma pytanie. Czy moge kupić i będzie pasowała tak cewka

22448 6N000

 

gdy orginalnie wstawione jest coś takiego

22448 4m500

będzie pasowała.

W mojej P11.144 1.8 latem padła jedna cewka (ta gruba), kupiłem na szrocie od almery (ta z foto 2 - cienka) pauje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

22448 4M500 masz do roku produkcji 09.2000r, a cewka 22448 6N000 jest od roku produkcji 10.2000r

 

 

potwierdzam, ja mam u siebie wlaśnie takie cewki jak na rys. 2

 

Aja nie moge potwierdzić. Mam p11.144 XII 2000 a cewki wg rys 1. czyli grube. 224484M500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zgadzam się z

 

wszystkie katalogi świata tak mówią - jest to tylko wiedza teoretyczna.

 

może ktoś zkolegów z praktyki potwierdzi że zamiast grubej można wstawić cienką w p11.144 1,8 2000r. z XII 2000 / orginał był gruba cewka ta M500h HITACHI ale interesuje mnie czy ktoś wie jakie ma znaczenie i czy ma ten ostatni nr 4 cyfrowy na cewce pod C M11-205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mi po kolei padły 3 grube , wsadziłem 3 cieńkie i auto działa normalnie. Koszt też nieporównywalny , około 50zł za używaną cewke.

Edytowane przez demano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odgrzeję temat :)

Panowie potwierdzacie że chudzielce pasują do naszych 1.8QG zamiast grubych? Ja mam Tinkę 1.8 QG z 10/2000 i właśnie wygląda na to że cewka któraś pada. Atutem tych chudszych byłaby cena no i stopień zużycia powinny być z młodszych aut :) A może w tych chudych też są różne modele? Janmor np. ma 2 różne zamienniki ale jako zastępczą dla 22448-4M500 podaje tylko grubaska :(


Odgrzeję temat :)

Panowie potwierdzacie że chudzielce pasują do naszych 1.8QG zamiast grubych? Ja mam Tinkę 1.8 QG z 10/2000 i właśnie wygląda na to że cewka któraś pada. Atutem tych chudszych byłaby cena no i stopień zużycia powinny być z młodszych aut :) A może w tych chudych też są różne modele? Janmor np. ma 2 różne zamienniki ale jako zastępczą dla 22448-4M500 podaje tylko grubaska :(

W celu uzupełnienia cewki "Janmora" (tak naprawdę ich nie są tylko je dystrybują) te grube są słabawe mi wytrzymała ok 1200 km i może by było dłużej kto wie ale jak zobaczyły  prędkość autostradową ok 140-160 km/h to szybko zaczęła dziękować- po demontażu mocny smród raczej spalona. Założona stara oryginalna działa :) Dla sprawiedliwości dodam że kasa oddana, chociaż przez chwilę miałem obawy ale uratowało mnie chyba to że jeździłem z nią ok 1 m-ca (większość podróż na wakacje)

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...